Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Aktualnie: Od 22 kwietnia 2004 "Pożegnalny Koncert" dostępny jest już do kupienia. Opoznienie które miało miejsce było skutkiem nieporozumienia między wydawcami a zespołem, które finał ma w sądzie. Poniżej prezentuje oświadczenia - zespołu i wydawców.


OŚWIADCZENIE ZESPOŁU

Członkowie zespołu Paktofonika oświadczają, że pismem z dnia 15 grudnia 2003r. odstąpili od umowy zawartej z Panami Krzysztofem Śmiałkiem i Markiem Warmuzem, której przedmiotem było wspólne wydanie materiału video z pożegnalnego koncertu, jaki odbył się w dniu 21 marca 2003 r. w katowickim Spodku. Obecnie przed Sądem Okręgowym w Krakowie toczy się proces o ustalenie nieistnienia wspomnianej wyżej umowy. W związku z tym ewentualne wydanie materiału przez Panów Krzysztofa Smiałka i Marka Warmuza będzie niezgodne z prawem. Oceny tej nie zmienia postanowienie Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 26 lutego 2004 r., którym oddalono wniosek członków zespołu o zabezpieczenie roszczenia. W uzasadnieniu tego postanowienia Sąd napisał m. in., że w związku z rozwiązaniem umowy członkom zespołu przysługuje prawo dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, a także, że mają oni prawo do nadzoru autorskiego nad ostateczną wersją wprowadzanego do obrotu utworu. To drugie prawo przysługuje im z mocy przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W sytuacji braku umowy regulującej zasady przejścia na Panów Krzysztofa Śmiałka i Marka Warmuza majątkowych praw autorskich do utworu, nie ma podstaw do żądania przez nich wykonania nadzoru autorskiego przez członków zespołu, natomiast ewentualne wydanie materiału bez umowy i bez nadzoru autorskiego będzie stanowiło naruszenie prawa.

p.s.
Serdecznie dziękujemy portalowi Hip-Hop.pl za poparcie!


OŚWIADCZENIE WYDAWCOW:

Członkowie zespołu Paktofonika oświadczyli publicznie, że pismem z dnia 15 grudnia 2003r. odstąpili od umowy zawartej z Panami Krzysztofem Śmiałkiem i Markiem Warmuzem, której przedmiotem było wspólne wydanie materiału wideo z pożegnalnego koncertu, jaki odbył się w dniu 21 marca 2003 r. w katowickim Spodku. Jednak nikt nigdy nie mówił, że jest to wspólne przedsięwzięcie, ponieważ jeśli coś robi się wspólnie to wspólnie się finansuje, wspólnie się nad tym pracuje i wspólnie czerpie się z tego korzyści, tymczasem członkowie zespołu i ich prawnik dopuścili się poważnego oszustwa. W umowie zawartej z wydawcą oświadczają, że posiadają wszelkie prawa do wydania tego materiału. Tymczasem prawa autorskie sprzedali w roku 2000 i 2001 swojemu pierwszemu wydawcy. Zatem bez wątpienia doszło do oszustwa. Obecnie przed Sądem NIE TOCZY się żadne postępowanie !!! "Artyści" i ich prawnik w grudniu spowodowali swoimi fałszywymi oświadczeniami zablokowanie wydania materiału przez Sąd Okręgowy, który zakazał dystrybucji wydawcom, rzekomo zabezpieczając interes artystów. Tymczasem Sąd Apelacyjny w dniu 26 lutego 2004 roku całkowicie odrzucił i zmienił wyrok Sadu Okręgowego w uzasadnieniu wyraznie pisząc, że roszczenia zespołu są bezzasadne i nie mogą być w ten sposób zabezpieczone. Oczywiście, że członkom zespołu przysługuje prawo dochodzenia swoich domniemanych roszczeń. Jednak jako wydawcy tego materiału oświadczamy, że czujemy się oszukani, ponieważ wyłudzono od nas znaczną kwotę pieniędzy, narażono nas na ogromne koszty związane z wydaniem tego materiału i dlatego obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania pozwu do sadu przeciw artystom i ich prawnikowi. Materiał lada dzień trafi do sprzedaży i jako, że jest naprawdę niezły z pewnością znajdzie wielu nabywców.

ukłony
Marek Warmuz
Krzysztof Śmiałek


Oświadczenia umieszczone zostały na stronie www.hip-hop.pl.

Historia sprawy: Data wydania była przekładana 3 razy, z racji próby dogadania się wydawcy z zespołem. Sprawa trafiła do sadu, mimo to Doperacja wypusciła wydawnictwo do dystrybucji i od 22 kwietnia 2004 można go kupić w sklepach. Zespół jednak z tymi działaniami nie ma nic wspólnego, a według ich wersji materiał ukazał się nielegalnie!

Relacje z pożegnalnego koncertu w katowickim Spodku:
- Paktofonika - Koncert Pożegnalny 1
- Paktofonika - Koncert Pożegnalny 2

Zdjęcia z koncertu:
- Zdjecia Koncert Pożegnalny

Informacje dodatkowe:
VHS będzie kosztowało około 39 złotych w zależności od sklepu, natomiast DVD może być o około 3 złote droższe. Dystrybutorem wydawnictwa jest firma Sony Music Polska i dostarczy je do wszystkich dobrych sklepów muzycznych jak i sieci typu Empik.

Traklista:
Paktofonika - "Koncert w Spodku" DVD/VHS (22.04.2004)

01. "Na Mocy Paktu" - intro
02. "Priorytety"
03. "Gdyby"
04. "Ja to ja" ft. Gutek
05. "Powierzchnie Tnące"
06. "Chwile Ulotne"
07. "WC" ft. Sot
08. "Nowiny"
09. "Mechaniczna Pomarańcza"
10. "Na Mocy Paktu"
11. "Strah Pomyśleć"
12. "Ja to ja 2" - dokładnie tak!
13. "W Peunej Gotowości"
14. "Popatrz" ft. Sot
15. "Jestem Bogiem"
16. "Jestem Bogiem" (Haem RMX) ft. Śliwka
17. "Freestyle" - O.S.T.R. (Bonus)All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl