Menu:


Wiadomości


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Portrety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Najczęściej aktualizowany dział, możecie się w nim spodziewać wiadomości o najbliższych koncertach, planach wydawniczych, nowych utworach, featuringach itp.

Wiadomości o Paktofonice z 2006 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2005 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2004 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2003 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2002 roku

 • 28.12.2005 Gdańsk, Pokahontaz - klub Parlament - koncert ODWOŁANY!

 • 17.12.2005 Kraków, Pokahontaz, klub "Ministerstwo", premierowo zagrany zostanie materiał z R+, czyli zremiksowane przez DJ 5:Cet kawałki z oryginalnej Receptury. Support Projektor oraz beatboxowy mikołowski team Minix & Seban. Afterparty zagra DJ BDJ i DJ 5:Cet. Bilety w cenie 12 złoty, do nabycia w dniu koncertu w klubie. Organizatorzy zapowiadają "niespodziankę" do pierwszych 300 sprzedanych biletów. Serdecznie zapraszamy..

 • 09.12.2005 Do kwałka "Nie1" z Receptury został nakręcony Teledysk. Realizacją zajął się Ksawery Tatarkiewicz, który wykonał między innymi klip do "Za szybcy się wściekli". Teledysk możecie ściągnąć z działu Wideo.

 • 09.12.2005 Był plan aby wznowić płytę, gdyż współpraca z wydawcą "Receptury" się nie ułożyła:[ Co więcej, "Receptura+" nie wyjdzie!! a już na pewno nie trafi do sprzedaży!!

  p.s.ten drugi CD i tak do Was trafi, ale jeszcze nie zdradzamy w jaki sposób;] bądźcie czujni..

 • 04.12.2005 Pokahontaz ma dla Was mikołajkowy prezent w postaci nowego nagrania. Utwór nosi tytuł "Poprzez Texturę" nagrany został przez Raha i Miuosh, skrecze DJ Bambus aka BDJ na bicie Straho. Nagranie to zostało zrealizowane w www.maxflostudio.com.

  Rah, Miuosh & BDJ - "Poprzez Texturę"

  Przypominamy, że premiera płyty już 6 grudnia. Receptura+

 • 04.12.2005 Prezentujemy Wam poniżej ostateczną tracklistę reedycji Pokahontaz pt. "Receptura +".

  Zawatość:
  CD 1
  01. Receptura [Intro]
  02. Wstrząs Dla Mas
  03. Chorągievvki i VViatr
  04. Rap [Biznes] Zone
  05. Sklonuj Mnie
  06. Te Wydatki
  07. Przez Duże "S" feat. Śliwka Tuitam
  08. Re'trans'misja feat. Projektor
  09. Za Szybcy Się Wściekli feat. Miuosh & Cichy
  10. Do Amnezji feat. Śliwka Tuitam
  11. HC [Adrenalina] feat. Kams
  12. Nie Ma Czym Oddychać
  13. Równowaga
  14. Nie1
  15. Sum-a-sum-a-rum

  CD 2
  DJ 5:CET prezentuje:
  01. Wstrząs dla mas
  02. Chorągievvki i vviatr
  03. Te wydatki
  04. Przez duże 'S' (ft. Śliwka Tuitam)
  05. Za szybcy się wściekli
  06. Do amnezji... (ft. Śliwka Tuitam)
  07. HC - Adrenalina (ft. Kams)
  08. Nie1
  09. Sum-A-Sum-A-Rum
  10. Klaskaj!
  Bonusowe remixy:
  11. Chorągievvki i vviatr [600V RMX]
  12. Te wydatki [MIUSOH RMX]
  13. Przez duże 'S' [STRAHO RMX]
  14. Do amnezji... [SPASO RMX]
  15. Równowaga [GRAFIT RMX]
  16. Klaskaj! [SOP RMX]
  Teledysk:
  17. Za szybcy się wściekli (tylko na PC)

 • Koncert Pokahontaz, Zabrze30.11.2005 Zabrze, Pokahontaz - godz. 19.00 w Miejskim Osrodku Kultury "Guido" w Zabrzu, przy ul. 3 maja 91a. Support: STYL V.I.P, Szerman Studio (Szogun, Foka, Odyseja), Afera Studio (Feme, JSD). Prowadzenie: DJ Obel, DJ BQ, DJ Hades. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) - Miejskim Ośrodku Kultury "Guido" ul. 3 go Maja 91a, "Music Centrum" dworzec PKP, Kino "Roma" ul. Padlewskiego 4. 15 zł (w dniu imprezy)

 • Koncert Pokahontaz, Żagań25.11.2005 Najważniejsza impreza roku w województwie. Impreza charytatywna z 5 gwiazdami na jednej imprezie! ALL 4 ONE RAP FESTIVAL. Zagra: Flexxip, 2cztery7, Red & Spinache, CNE & WSZ, Pokahontaz, Support: L2E & W.O.J.T. Start godz.: 18.00 Żagań, Żagański Pałac Kultury (sala Kryształowa). Bilety: 25 pln przedsprzedaż / 30pln w dniu imprezy. Bilety do kupienia w Żarach, Żaganiu (Żagański Pałac Kultury), Zielonej Górze (Alien Shop - Meteor oraz MuzArt). Łukasz Kieler, lat 23, uwielbiał sporty ekstremalne, koszykarz. Zjeżdżając na sankach z góry piaskowej, nie spodziewając się upadku, spadł z sanek, uszkadzając sobie dwa kręgi: C4 i C5. Jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół, nie rusza nogami ani rękoma. Rodzina i przyjaciele proszą o wsparcie finansowe ludzi dobrej woli. Pieniądze potrzebne są na rehabilitację i sprzęt do niej, bez której choroba się pogłębi i powstanie zanik mięśni. Mama Łukasza ma nadzieję, że za parę lat operacje na kręgach C4 i C5 będą odbywać się w Polsce i nie będą tak kosztowne, jak w Portugalii czy w Chinach. Żeby doszło do tej operacji Łukasz musi być do tego przygotowany fizycznie, czyli jak wcześniej napisalismy niezbędna jest kilkugodzinna codzienna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna.

 • 13.11.2005 Wstępnie premiera dwupłytowej reedycji 'Receptury' przewidzana jest na 6 grudnia, promował ją będzie prawdopobonie teledysk do utworu "Nie1".

 • 13.11.2005 Gdańsk, Pokahontaz - klub Parlament - koncert został odwołany z powodu choroby organizatora, prawdopodobna nowa data tego koncertu to 28 grudnia.

 • Koncert Pokahontaz, Katowice10.11.2005 Katowice, Pokahontaz - godzina 20:00 Sląski Rap Festival 2005 "Mega Klub", Katowice ul. Dworcowa 4.

  Wystapia: KALIBER 44 (dab, joka, gutek), POKAHONTAZ (fokus, rahim), TEDE (tede, kolcz, kielbasa), DONGURALESKO, PROJEKTOR, CONKRETNY ELEMENT, ASB, DIALEKTYKA, ARCZI, MINI, DJ FEELX (madcrew / k44), DJ BART (madcrew / k44), DJ BDJ (pokahontaz), DJ MOTYL (dialektyka), DJ DEX (hhc). Wejscie od 18.00. Bilety: 35zl (w przedsprzedazy), 40zl (w dniu koncertu)

 • Koncert Pokahontaz, Cieszyn21.10.2005 Cieszyn - klub "System" / Hip Hop Night Party - koncert Pokahontaz.

 • 15.10.2005 Informacje z oficjalnej strony zespołu Pokahontaz:

  "Czekamy na teledysk "Nie1", który jest aktualnie w montażu.

  Trwają przygotowania do re-edycji płyty Pokahontaz ["Receptura +"]. Będzie to album 2 płytowy - na drugim CD znajdą się m.in. drum'n'basowe remixy w wydaniu DJ'a 5oo, remiksy kilku zaprzyjaźnionych producentów, teledyski Pokahontaz w wersji multimedialnej oraz coś z niebublikowanego jeszcze repertuaru:] Premiera planowana jest na początek listopada.

  Chłopaki siedzą w maxflostudio i intensywnie pracują nad swymi projektami. Fokus wlaczy z Brak2Sensu, a Rah produkuje debiutancką płytę składu Projektor.."

 • Kanał Audytywny - Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu15.10.2005 Nowa płyta Knału Audytywnego. Mile zaskoczeni zainteresowaniem i wielokrotnym wyróżnieniem alternatywnej i nie komercyjnej "Płyty Skirtotymicznej", wykonawcy z entuzjazmem i odwagą podjęli się kolejnej produkcji pt. "Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu", która już w październiku ukaże się na rynku nakładem wytwórni 2-47.

  Nowy album składać się będzie z dwóch krążków (2 inne pokoje). Są to kompozycje stworzone na podstawie sampli, elektronikicznych brzmień oraz żywych zapisów dokonanych w studio przez instrumentalistów: Darek Dżugan - kontrabas, Andrzej Szewczuk - gitary, Tomek Matusiak - perkusja, Michał Prochera - trąbka, l.u.c - liryka, vokal, flety, pianino, gitary, Spaso - gramofony, syntezatory. Produkcją płyty zajmuje się człon zespołu - l.u.c i Spaso, którzy indywidualnie produkują po jednym krążku płyty.

  Tak o płycie wypowiada się członkowie grupy:

  L.u.c.
  "Płyta opowiadać będzie o sensualnej magii świata oraz o soczystości otaczających nas zjawisk, obrazów, zapachów i dźwięków. Lirycznie mocno odbija się tu mój obecny okres życiowy - okres odkrywania na nowo fundamentalnych wartości i mechanizmów rządzących światem. Oto mój czas zafascynowania percepcją, ludzkim umysłem a także procesami i motywami, które kierują naszym postępowaniem i bezpośrednio wiążą się z kierowaniem wybiórczej uwagi na drobne pozornie niezauważalne elementy i detale stymulujące nas na co dzień. Jak zwykle nie jesteśmy w stanie zdefiniować klimatu i gatunku muzycznego tej płyty. Wydaje mi się, że nadal jest to abstract hip hop, trip hop z elementami nu jazzu, mam jednak wrażenie, że powoli staje się to jakiś skirtotymiczny nondefinitiv. Album to dwa odrębne sety, które w rzeczywistości stanowią jedną ewoluującą całość. To swego rodzaju przejście do kolejnego etapu i stylu naszej twórczości. Jak zwykle świadomy jestem wielu słabostek, mimo to wiem, że włożyliśmy w tą płytę dużo pracy, myśli, konceptu i serducha co na pewno wpłynie na jej niepowtarzalność. Po części udało mi się zrealizować marzenie stworzenia albumu na "czterech galaktykach" (muzyka, liryka, film i grafika). Chodzi tu o spójność produkcji i roztoczenie wokół niej pewnej magii nie tylko muzycznej. Grafika i klipy są tu równie istotne jak liryka i muzyka. Czasem nawet jak w przypadku "kliniki psychoromana" utwór nabiera sensu dopiero w połączeniu z klipem." Muzycznie występować będą tu samplowane i żywe brzmienia, ze szczególnym uwypukleniem sytej struktury dźwięków kontrabasu. Wejście w muzyczny świat owocuje wieloma wspaniałymi znajomościami, stąd też oczywiście nie zabraknie gościnnych występów, czego najlepszym przykładem jest prezentowany Państwu wcześniej utwór pt. "2 pokoje", zapowiadający nowy album teledyskiem - feat, Rahim (Paktofonika, Pokahontaz). Jeżeli chodzi o pozostałych gości wokalnych, to z pewnością będzie można usłyszeć także Natalię Grosiak (Micromusic), Dj Patrysie (Oszibarack, Husky) i równie utalentowaną Agatę Radwańską. Jeśli zaś mowa o instrumentach, które od zawsze są kluczowym składnikiem Kanału A to oprócz Adama Barona (Miloopa), uwiecznią się także m.in. Agim Dżejlili (Oszibarack) i Michał Litwiniec (Kormorany, Carbido) oraz Dawid Szczęsny (Mille Plateaux)."

  Spaso
  "Nowy album Kanału produkowaliśmy ja i Luc niezależnie od siebie. Nie pisaliśmy wspólnie utworów, jak to miało miejsce wcześniej. Naszym zamierzeniem było stworzenie dwóch, indywidualnych stylowo płyt producenckich. Muzyczna strona produkowanej przeze mnie płyty jest wynikiem doświadczeń, inspiracji i frajdy, jaką sprawia mi muzyka. Nie zamykam się w obrębie jednego gatunku. Inspirował mnie jazz, hip hop, drum and bass, noise, itd. Staram się poszerzać moje obszary zainteresowań i pogłębiać umiejętności manipulacji dźwiękiem. Aktualnie, oprócz eksplorowania sampli, eksperymentuję z elektronicznymi, "syntetycznymi" brzmieniami, które jednak nie stają się formą dominującą na płycie Kanału A. Tworze tu w estetyce polish jazzowej, która jednak jest znacznie przeze mnie modyfikowana, co powoduje nadanie jej nowej jakości. Jestem zadowolony z całości albumu. Wydaje mi się że to dobry materiał. Ta płyta to kolejny etap, kolejne doświadczenia i kolejny bodziec do dalszej, dajżalszej pracy nad dźwiekiem. Dziekuje wszytskim, którzy pomagają i wspierają Kanał A., dzięki!"

 • 08.10.2005 Mikołów, klub studencki "Fraktal" - koncert Pokahontaz. "Dnia 8 pazdziernika..w klubie studenckim fraktal zagra m.in. Projektor, Perwer squad, oraz gwiazdą wieczoru bedzie zespoło Pokahontaz..po koncertach oczywiscie after party..do godz?? wjazd 10 zl..start 19-20 zapraszmy!!"

 • 18.09.2005 Skład Tuiteraz stanowi comeback ludzi, niegdyś tworzących skład 2/4. Aktualnie wciąż tworzymy offowy hip-hop, czerpiąc inspiracje z niezależnej amerykańskiej sceny hiphopowej (Nowy Jork, Boston, Filadelfia, Kalifornia), nie są nam też obce wpływy brytyjskie i francuskie. Muzyka Tuiteraz jest naszą odpowiedzią na obciach zataczający coraz szersze kręgi w polskim hiphopie.

  Z sześciu kawałków zawartych na naszej EPce, każdy utrzymany jest w nieco innym klimacie, jednak wszystkie razem tworzą spójny przekaz: "Spotkamy się na końcu świata", "Twarze", "Tuiteraz", "Va banque", "Licencja na Rap", "Jesteśmy przyszłością". Całość wyprodukował DJ Haem znany najbardziej z grupy Ego jak i wielu innych hiphopowych projektów. Więcej do przeczytania o tej grupie jak i produkcji znajdziecie na forum naszej strony - zapraszam! Cały materiał prawdopobnie będzie dostępny do ściągnięcia jutro, tak że naprawdę warto odwiedzić forum!

  Promomiks - Tuiteraz EP

 • 18.09.2005 Siv członek Ego zaliczył featuring na podziemnej produkcji Sensej - "Kontrowersye EP". Poniżej do ściągnięcia cała płyt, na serwerze który może przestać dość szybko działać, jak i sam kawałek z Sivem, z naszego serwera - wolnego ale napewno dziłającego przez cały czas. Informacja o płycie - Jest to epka Sensej - Kontrowersye (FAKT Lanel) której produkcją zajeli sie: Deta, Kondi i Two Faces Project, z gościnnym udziałem Małego, Mentlika (Ciągdalszyskładians), Siv (Ego) oraz Bzy (Przejście Podziemne).

  Download - Sensej - Kontrowersje EP
  Download - Sensej f. Siv, Mentlik - Na zawrót głowy

 • Koncert Pokahontaz w Łodzi17.09.2005 Koncert Pokahontaz Łódź

  Agencja reklamowa Shiver organizuje imprezę w Łodzi pod nazwą - Exstremalne Exsperymenty. Impreza będzie odbywać się w środku pomieszczenia klubu Cube przy ulicy Kilińskiego 123 oraz terenem starego kina od dłuższego czasu nieużywanym Impreza w swoim planie zawiera pokaz umiejętności od tańca Brake-Dance jazdy na desce przez skoki na bmx i akrobacje motocrossowe. Będzie to naprawdę duże widowisko które prawdopodobnie odwiedzi 1.000 -1.500 osób które przeżycia z imprezy zapamiętają na długo.
  Plan imprezy przedstawia się następująco: 6:00 -Zapisy, 9:00 - Start treningow w wszystkich konkurencjach, 12:00- start eliminacji, 14:00 - Break Dance Batlle- tylko najlepsi, 15:00 - Koniec eliminacji sportowych i bitwy Breke Densa, show motocrossowe, 15:30 - start zawodow na rampie, 16:00 -16:30 koniec zawodow na rampie, 17:00 - start zawodów skatebordowych, 18:00 - koniec zawodów skatebordowych, show motocrossowe na zewnątrz, start pokazu mody wewnątrz podczas transmisji na ekranie skoku motocrossowego, 19:00 - zawody Bmx- final, 20:00 - koniec pokazu mody, koniec zawodow, 20:30 - rozdanie nagrod, 21:00 - show motocrossowe, 21:30 - start imprezy muzycznej (ZWD cru.), 22:00 - Bit Box, 23:00 - Gwiazda wieczoru - Pocachontaz.
  Podczas wieczornej części muzycznej na scenie wystąpią: POCAHONTAZ (hip-hop), BEAT BOX (hip-hop), NTK (hip-hop), SYSTEM (hip-hop), ZWD CRU (hip-hop), PRETORIANS (dnb), TUBE (hc/punk). Bilety kosztować będą: 25 zł - cena biletu, 20 zł - cena biletu w przedsprzedaży. Uwaga bilety są całodobowe! Bilety zakupić można na stoisku z bluzami Shiver (podziemia przy Galerii w Łodzi).

 • Koncert Pokahontaz in London16.09.2005 Londyn (Anglia) - Klub "Mass".

  Grupa T-RAPolska zaprasza na kolejny koncert do klubu MASS w Brixton. Po sukcesie pierwszego koncertu organizowanego przez T-RAPolska w Londynie, na którym wystąpiły składy Pezet/Noon i Fundamental (fotorelacja) przyszedł czas na Pokahontaz & Projektor. Grupy Pokahontaz nie musimy przedstawiać chyba nikomu. Na czele z Rahimem i Fokusem przyjedzie również Śliwka (Ego), ktory zagra z chlopakami. Miłą niespodzianką będzie zapewne występ grupy Projektor. Wielu z Was może kojarzyć ich choćby z teledysku, który możecie ściągnąć na hip_hop>pl pt. "Ciężko lekko żyć", czy chociażby z gościnnego występu na płycie Pokahontaz. Imprezę poprowadzi DJ Pac1 i DJ BDJ. Beatbox w wykonaniu Power Squad. Na koncercie freestyle session "wolny majk". Zapowiada się kolejna, dobra impreza! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać polskiego Hip-Hop'u na wyspach! Będzie się działo! Pod numerem 07791234655 info koncertowe, rezerwacje.

 • 14.09.2005 - "Nie1".. Zdjęcia do teledysku zostały ukończone. Teraz obróbka i montaż, nad którymi siedzi Xawery. Pozostaje cierpliwie czekać na efekty:]

 • 11.09.2005 Dublin (Irlandia) - "Temple Bar Music Centere" - godz. 19:30. Temple Bar Music Centre, Curved Street, Temple Bar, Dublin 2. Telephone: (01) 670 920 2

  Polskie Centrum Informacji i Kultury w Dublinie zaprasza na Polish Hip-Hop Night z PROJEKT CZTERY POKOJE oraz POKAHONTAZ w dniu 11 wrzesnia 2005 r., o godzinie 20:00 w Temple Bar Music Centre. Bilety w cenie 10 Euro (?), do nabycia w: Polskie Centrum Informacji i Kultury, 74 Manor Street, Dublin 7, Tel: (01) 672 999 7. W godzinach: 10:00 - 13:00, 14:00 - 18:00. W dniu koncertu bilety do nabycia przed wejsciem, w cenie 15 Euro (?) (o ile bedą jeszcze dostępne)

 • 10.09.2005 Już teraz dogadane są trzy koncerty Pokahontaz w listopadzie:

  10 listopada 2005 Katowice Pokahontaz - godzina 20:00 Sląski Rap Festival 2005 "Mega Klub"
  13 listopada 2005 Trojmiasto Pokahontaz - klub Parlament godzina 20:00 - start imprezy, koncert pokahontaz po 22:00
  30 listopada 2005 Zabrze Pokahontaz - godz.19.00 w Miejskim Osrodku Kultury "Guido" w Zabrzu, przy ul. 3 maja 91a. Bilety do nabycia w Miejskim Osrodku Kultury "Guido", przedsprzedaz 10 zl w dniu koncertu 15 zl.

  Narazie, znane są tylko podstawowe informacje, szczegóły pojawią się wraz ze zbliżaniem się terminów

 • 09.09.2005 Wcześniej informowałem że powstanie teledysk do "Nie1". Tymczasem okazuje się że zrobiony on zostanie dodatkowo, oprócz tego który gwarantuje w umowie wytwórnia. Tak więc możemy się spodziewać dwóch klipów. Poniżej oświadczenie ze strony zespołu.

  Dziś na lotnisku Okęcie wylądował samolot, z którego wysiadł twórca klipu "Za szybcy.." - Xawery Tatarkiewicz.. Zaproponował on Rahimowi zrobienie klipu "Nie1".. Na dniach zostaną skręcone zdjecia..:] Klip ten powstanie niezależnie od planów promocyjnych zespołu - obecnie trwa szukanie środków na zrobienie wypasionego klipu do "..." [tajemnica:]

 • 06.09.2005 Kolejny klip. Dziś na lotnisku Okęcie wylądował samolot, z którego wysiadł twórca klipu "Za szybcy.." - Xawery Tatarkiewicz.. Zaproponował on Rahimowi zrobienie klipu "Nie1".. Na dniach zostaną skręcone zdjecia..:]

 • Koncert Pokahontaz w Gdańsku30.08.2005 Gdańsk - klub "Parlament" - mistrzostwa tanca hip hop/break koncert POKAHONTAZ & after, start 18:00.

  Szczegółowy program imprezy: 18.00 - Oficjalne otwarcie imprezy przez organizatora. 18.05 - Podziękowania dla sponsorów i patronatów imprezy. 18.10 - Mistrzostwa Tańca HIP HOP / BREAK eliminacje(15 pln wpisowe/os), 20.00 - Mistrzostwa Tańca HIP HOP / BREAK wyniki, ustalenie par półfinałowych. 20.15 - Mistrzostwa Tańca HIP HOP / BREAK finały. 21.00 - Podziękowania dla sponsorów i patronatów imprezy. 21.05 - Konkurs BEAT BOX prowadzi Majkel < zapisy orlowskipawel@o2.pl 508 476 094 >. 21.40 - Koncert zespołu WJS. 22.00 - Podziękowania dla sponsorów i patronatów imprezy, oficjalne wyniki, wręczenie nagród. 22.05 - Koncert zespołu Niczym Kru. 22.30 - Czarne rytmy na parkiecie prezentować będą znani Dj - e. 22.55 - Podziękowania dla sponsorów i patronatów imprezy, zapowiedz gwiazdy wieczoru. 23.00 - Koncert zespołu Pokahontaz, & after party. Bilety po 20 zl we wszystkich chromach w 3miescie cena obejmuje cala impreze. Wpisowe dla osob tanczacych 15 pln a za kazda kolejna konkurencje dodatkowo 10 pln.

 • 28.08.2005 Pińczów, woj. świętokrzyskie - koncert plenerowy - za darmo!

  Hip Hopowe zakończenie wakacji w Pińczowie. 28 sierpnia 2005 r. amfiteatr nad zalewem, od godz. 14.00 do 1.00. Prowadzenie - SOT. W programie: konkurs graffiti, rozgrywki streetballa - start o 14.00, pokaz graffiti - VAN I SPAZ - od godz. 14.00, DJ BAMBUS I DJ MAXI - od 14.00, SUPPORT: PERWER SQUAD i inni - od godz.17.00, SOT I PREZENTACJA GRAFFITI - godz. 18.40. Gwiazdy wieczoru - od 19.00, wystąpią: VIENIO & PELE, POKAHONTAZ (PFK KOMPANY) w międzyczasie - SOT I BEATBOX, dyskoteka w rytmach hip-hop prowadzona przez Profesjonalistów: DJ bambus I DJ MAXI godz. 22.00 - 1.00. PRZYJDŹ! BAW SIĘ RAZEM Z NAMI! WEŹ UDZIAŁ W KONKURSACH! DO WYGRANIA CENNE NAGRODY! Zgłoszenia do konkursu i rozgrywek w recepcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (tel. 041 357 720 44 ) lub w trakcie imprezy. WJAZD WOLNY !!! Sponsor strategiczny imprezy: Lafarge Nida Gips. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • Pokahontaz - Krzyżanowice27.08.2005 Krzyżanowice - klub "Magic", start koncertu 1:00.

  Impreza rozpoczyna się o 20:00, wjazd 12 PLN, zabawe umilał będzie rezydent klubu DJ Bany. Gwiazda wieczoru Pokahontaz - wystąpią o godzinie 1:00 w nocy. Zapraszamy

 • Koncert Pokahontaz w Gliwicach27.08.2005 Gliwice, klub "Brawo", ul. Chorzowska 98, godzina 20:00.

  POKAHONTAZ w Klubie BRAVO w Gliwicach. Zagrają także rezydenci: DJ ChudyZ /Sound Cave Team/, DJ ROCK /Sound Cave Team/. Impreza zaczyna się już o godzinie 21:00. Bilety w cenie: 10 zł /przedsprzedaż/, 12 zł /dzień imprezy/.

 • Koncert Pokahontaz w Chorzowie26.08.2005 Organizatorzy: WPKiW, MegaClub, Starochorzowski Dom Kultury, Związek Górnośląski prezentują: BAUNS & SHAKE FESTIVAL 2005 (w ramach akcji "Serce dla Parku"). Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie - (Duża Łąka obok Kapelusza). 26 Sierpnia 2005, start od 16:00. Wystąpią: Pokahontaz, Projektor, Numer Raz, Lady Mocca, Natural dread killaz, Mercedesu, & more. Warm up: dj trakmajster, dj bdj, dj motyl. Prowadzenie: Jajonasz (Czarne Złoto). Wstęp wolny.

 • Koncert Pokahontaz w Jaśle25.08.2005 Jasło, Club Muzyczny "Europa", ul. Kościuszki 29, start 21:00.

  Koncert: POKAHONTAZ w składzie Rahim / Fokus / BDJ. Support: Pierrot. After party: DJ Trakmajster. Przedsprzedaż biletów: Sklep Muzyczny "Mona Lisa", ul. Czackiego 18, cena 12 pln, w dniu imprezy cena biletu 15 pln. Ilość biletów ograniczona! 10 pierwszych osób w klubie dostaje gadżet!

 • 20.08.2005 Cieszyn - koncert odwołany, na prosbe organizaotra, który poprosił o przełorzenie go na wrzesień.

 • 15.08.2005 Jak piszą tajemniczo Rahim, Fokus i Bambus - trwa walka o drugi singiel i klip do niego. Tak że można przypuszczać że wcześniejsza informacja od wytwórni o tym że singlem będzie "Sklonuj Mnie" nie jest jeszcze przesądzona. Co nim tak naprawdę będzie powinno wyjaśnić się już niebawem.

 • 14.08.2005 Suwałki plener, wstep wolny, godzina 20:00, koncert plenerowy przy Ośrodku Sportu i Rekraacji, ul. Wojska Polskiego 2 (zalew Arkadia).

 • 05.08.2005 RAP FIESTA Summer Edition. Impreze rozkręcaja: DJ BDJ (Pokahontaz), DJ Dex (HHC/MOS - Gliwice), DJ Mk.one (HHC - Katowice), DJ Motyl (HHC/AB TEAM - Katowice). Mega Club Katowice start od 20:00 wjazd od 18 lat (akceptowany cały rocznik 1987 - musisz mieć dokument tożsamosci). Bilety: 5 zł do 21:00, 8 zł po 21:00.

 • 31.07.2005 Najbliższe koncerty pokahontaz:

  Sierpień:
  14.08.2005 Suwałki plener, wstep wolny, godzina 20:00, koncert plenerowy przy Ośrodku Sportu i Rekraacji, ul. Wojska Polskiego 2.
  20.08.2005 Cieszyn - szczegóły wkrótce
  25.08.2005 Jasło - klub muzyczny "Europa"
  26.08.2005 Chorzów, "Bauns & Shake Festiwal" w WPKiW, wstęp wolny, start imprezy 16:00
  27.08.2005 Gliwice, klub "Brawo", godzina 20:00
  27.08.2005 Krzyżanowice - klub "Magic", start koncertu 1:00
  28.08.2005 Pińczów - koncert plenerowy
  30.08.2005 Gdańsk - klub "Parlament", start 18:00.

  Wrzesień:
  11.09.2005 Dublin (Irlandia) - "Temple Bar Music Centere" - godz. 20:00
  16.09.2005 Londyn (Anglia) - Klub "Mass".

 • 30.07.2005 Zabrze - DMiT ul. Gen de Gaulle'a 17, start godzina 20, wstęp wolny.

 • 22.07.2005 Do dnia dzisiejszego sprzedało się dokładnie 6500 sztuk albumu "Receptura". Jak na Polskie warunki jest to wynik niezły, ale chyba wszyscy spodziewali się lepszych rezultatów. Napewno sytuację poprawi zapowiadny singiel do utwóru "Sklonuj Mnie", który już niebawem pojawi się w rozgłośniach radiowych, a także kolejny teledysk. Wszystkich którzy jeszcze nie nabyli płyty Pokahontaz, zachęcamy do jej zakupu.

 • 22.07.2005 Już niebawem do rozgłosni radiowych w całej Polsce trafi drugi singiel chłopaków "Sklonuj Mnie". Za jakiś czas powinien pojawić się również kolejny teledysk, z tym że narazie nie ustalono do jakiego kawałka powstanie, choć wybór singla już coś sugeruje - acz napewno niczego jeszcze nie przesądza. W planach wytwórnia Pokahontaz ma również wydanie winyla.

 • Projektor - Ciężko Lekko Żyć22.07.2005 Powstał zapowiadany już teledysk do siglowego kawałka Miuosha i Puka z Projektora do którego podkład zrobił Rahim. A oto jak napisali o nim sami zainteresowani:

  "Projektor zapadł pewnie w pamięć wiekszości z Was po udziałach gościnnych na płycie Pokahontaz w "Re'trans'misjach" i utworze "Za szybcy sie wściekli". Zespół od września 2004 powoli pracuje nad swoją pierwszą ogólnodostępną płytą. Utwór "Cięzko lekko żyć" wyprodukowany przez Rahima z PKHZ, który jest zarówno producentem wykonawczym całej płyty, jest utworem lekkim, różniącym się od poprzednich znanych utworów PRT, jak i od reszty utworów na płycie - dlatego został on wybrany na kawałek, który przez wakacje ma zapowiadac zbliżającą się płytę. Poza mp3, która mogliscie ściągać juz wczesniej, prezentujemy Wam teledysk do którego zdjęcia są dziełem Dominika Górskiego, montażem zajął się Adrian Kawa, a wszystko było opłacone ze skromnego budżetu. Oto pierwszy klip PRT.

  Teledysk w dwóch wersjach jakościowych możecie pobrać tutaj: Projektor - "Ciężko Lekko Żyć - Teledysk.

 • Conkretny Element - 22.07.2005 Mamy przyjemność poinformować że dostępna jest już w sieci płyta Conkretny Element - "To Tylko My". Conkretny Element to ekipa ze Śląska (Tychy - Sosnowiec) na którego to albumie oprócz członków zespołu czyli: Syce, Benek, Tara i beatboxer Esmer można posłuchać wokali nastepujących mc's: Maz (CzyKumaszWersy) ze Słupska oraz Rebus (Dobra Marka) - Żary. Na albumie muzyką zajęli się: Przemyśl (Uba83), Ryan, Eko oraz Syce. Scratche wyszły spod ręki Dj'a Bambusa (Pokahontaz). Zapraszamy do sprawdzenia tego nielegala:

  Oto bespośredni link do całego albumu:
  Conkretny Element - "To Tylko My"

  albo gdyby powyższy nie działał:
  Conkretny Element - "To Tylko My"

  Więcej info o zespole, inne tracki i kontakt na: www.conkretnyelement.com.

 • Kanał Audytywny feat. Rahim19.07.2005 Jak informowałem wcześniej na stronie, pojawił się teledysk mający promowoać nadchodzącą płytę chłopaków z Kanału Audytywnego. W singlowym utworze pojawił się gościnnie Rahim, cała produkcja jest bardzo ciekawa, a oto jedna z opini o tym teledysku:

  Takiego klipu jeszcze w polskim rapie nie było. Kanał Audytywny z Rahimem storzyli bardzo ciekawy utwór "2 pokoje" a teledysk to już zupełnie inna historia. Sprawdźcie go koniecznie, bo to zupełna nowość w Polsce i rzadko spotyka się takie ciekawe połączenie muzyki i obrazu.

  Teledysk: Kanał Audytywny feat. Rahim - "2 Pokje"

 • 19.07.2005 Festiwal hip-hopowy który miał się odbyć 6 sierpnia w Giżycku - na którym to miało wystapić Pokahontaz - został odwołany z winy organizatorów.

 • 02.07.2005 Mszczonów.

 • 01.07.2005 Bielsko Biała.

 • 28.06.2005 W niespełna rok po wydaniu bardzo dobrej, debiutanckiej płyty chłopaki z Kanału Audytywnego już zapowiadają kolejną. Ma się ona ukazać w październiku i już wiadomo że pojawią się na niej gościnnie w dwóch kawałkach Rahim i Fokus. Ten pierwszy zarapuje zwrotke w singlowym kawałku "2 Pokoje", który już na początku lipca trafi do radia i telewizji w postaci klipu. Kawałek ma być utrzymany w mocno trip-hopowym klimacie. A tak o albumie wypowiada się członek zespołu L.u.c:

  "Płyta opowiadać będzie o sensualnej magii świata oraz o soczystości otaczających nas zjawisk, obrazów, zapachów i dźwięków. Lirycznie mocno odbija się tu mój obecny okres życiowy - okres odkrywania na nowo fundamentalnych wartości i mechanizmów rządzących światem. Oto mój czas zafascynowania percepcją, ludzkim umysłem, a także procesami i motywami, które kierują naszym postępowaniem i bezpośrednio wiążą się z kierowaniem wybiórczej uwagi na drobne pozornie niezauważalne elementy i detale stymulujące nasze zmysły poprzez receptory. Na nowej płycie próbuję czasem opowiedzieć o czymś co dotykając mnie jednocześnie przerasta i tak naprawdę jest dla mnie nie do pojęcia przy 3 %-owym wykorzystaniu mózgu. - najlepszym tego przykładem może być wcześniejsze zdanie J Jak zwykle nie jestem w stanie zdefiniować klimatu i gatunku muzycznego tej płyty. Wydaje mi się, że nadal jest to abstract hip hop, trip hop z elementami nu jazzu, mam jednak wrażenie, że powoli staje się to jakiś skirtotymiczny nondefinitiv. Generalnie przeważać będą tu żywe brzmienia, ze szczególnym uwypukleniem sytej struktury dźwięków kontrabasu. Wejście w muzyczny świat owocuje wieloma wspaniałymi znajomościami stąd też oczywiście nie zabraknie gościnnych występów czego najlepszym przykładem jest utwór pt. "2 pokoje", który zapowiada nowy album - feat, Rahim (Paktofonika, Pokahontaz). Jeżeli chodzi o pozostałych gości wokalnych to z pewnością będzie można także usłyszeć Fokusa (Paktofonika, Pokahontaz) i Natalię Grosiak (Micromusic), jeśli zaś mowa o instrumentach, które od zawsze są kluczowym składnikiem Kanału A to oprócz Adama Barona (trąbka), uwiecznią się także m.in. Agim Dżejlili (Oszibarack) i Michał Litwiniec (Kormorany, Carbido)."

 • 28.06.2005 W internecie pojawił się promomix płyty Conkretny Element - "To tylko my". Zespół tworzą: Syce, Benek, Tara i Esmer (Tychy - Sosnowiec), bity wyprodukowali: Przemyśl, Ryan, Eko, Syce, gościnnie na płycie Rebus (DobraMarka - Żary) oraz Maz(CzyKumaszWersy - Słupsk). Całość mimo ze jest już gotowa od jakiegoś czasu, ukaże sie w internecie w przeciagu najbliższych tygodni, zespół czeka tylko na scratche które robi na cała płytę DJ Bambus (Pocahontaz), więc chyba warto poczekać jeszcze chwilę. Więcej o zespole, jak i płycie dowiecie się z ich strony www.conkretnyelement.com, gdzie znajduje się m.in. tracklista tego nielegala. O ukazaniu się tej płyty poinformuje Was na niebawem. Poniżej bezpośredni link do promomixu:

  Conkretny Element - To Tylko My [PROMOMIX]

 • 28.06.2005 - Zapraszamy Was na audycję radiową pod tytułem "Sampel". Posłuchać jej można w każdy wtorek o godz. 20:00 w radiu Plama na częstotliwości 96,9 w Szczecinie i okolicach lub w internecie pod adresem www.radio.iscnet.pl. W dzisiejszym wydaniu audycji "Sampl" uslyszycie muzyke zza oceanu a także z Polski. Pojawią się wywiady na ŻYWO z nastepujacymi ludzmi zwiazanymi z rap scena, a także z polskimi reprezentantami Break-Dance: O.S.T.R, Gural (K.A.S.T.A Sklad), Rahim (Pokahontaz), DJ Kostek, Kulop (PDG), Opetany(Nontoper Mielonka), Stanley (Ready to Battle), Pawel Orlowski (Crazy Squad) oraz najprawdopodobniej Baron (RAF) Poza tym nie zabraknie konkursu, do wygrania: 2cztery7 i Singiel Red&Spinache. Dzis wyjatkowo Audycja trwac bedzie 1.30h, a to z okazji tej iż dnia 25 Czerwca odbyła sieę jedna z najważniejszych imprez (Battle of the year NEE)

 • 26.06.2005 - Kraków - Nowa Huta - święto kopca Wanda - plener, darmowy.

 • Nie Ma Takiego Drugiego25.06.2005 - Częstochowski zespół EGO prezentuje płytę o tytule "Nie ma takiego drugiego". Zespół potrzebował osiemnastu miesięcy aby wpuścić w każdy poszczególny dźwięk odrobinę powietrza, tak by powstało coś na kształt "bańki mydlanej". Co z tego wyszło? Kupcie i sprawdźcie sami. Wydawca Gigant Records.

  Zawartość:
  01. Przedczasem
  02. Trute nuty
  03. Incipit
  04. Konnyskit
  05. 5 minut
  06. Kurze pierze
  07. Donaldo
  08. Lustrzany świat
  09. What is that sound?
  10. Zombi
  11. Pikpikpik
  12. Mapa
  13. Natręt
  14. Sens wg praktyk
  15. Tu tequilla tam bonetti
  16. Pivko
  17. Wyprzedaż uśmiechów
  18. Raphel
  19. W fotelach
  20. Poczasie
  + dokument.mpeg

 • Godziny Szczytu25.06.2005 Śliwka - członek częstochowskiego zespołu Ego zaliczył gościnny występ na płycie zespołu Godziny Szczytu. Niestety z podanej w internecie tracklisty nie wynika w jakim kawałku. Na albumie pt. "Zanim Minie Czas..." oprócz oczywiście Słonia, Swifta i Haema - członków grupy - usłyszymy również Pietie (CDS) i Igłę z IDEO.

 • 25.06.2005 Igor właściciel znanego chyba każdemu studia w Katowicach, po wielu perturbacjach znalazł wreszcie wydawce. Płyta ma się ukazać 15 września 2005. Znajdzie się na niej 13 kawałków w tym numer Pokahontaz pod tytułem "Podpisz Ten Papier" czyli pierwsza wersja kawałka "Rap-Biznes-Zone".

 • 25.06.2005 - Koncert podczas BOTY EE2005 - Szczecin.

  Już piąty raz w Polsce odbędą się eliminacje do mistrzostw świata w tańcu breakdance: Battle Of The Year. Impreza jest jednocześnie festiwalem kultury hip-hop odwołującym się do najbardziej korzennych form artystycznych związanych z tą kulturą. Od tego roku uległa zmianie struktura eliminacyjna Battle of the Year East Europe: oficjalne eliminacje zmieniają nazwę i nazywać się będą Battle of the Year North East Europe i walczyć w nich będą zespoły z Polski, Łotwy, Estonii, Litwy, Czech i Słowacji, wyłonione z BOTY Słowacja, Czechy, Polska oraz krajów Bałtyckich. BOTY NEE odbędzie się 25 czerwca 2005 roku, w Szczecinie w hali SDS-u. Kraje Bałtyckie reprezentować będą: Camelot, Gang Breakers, Naked Gun, Real Time Modify oraz K-Side Connection, Polskę: Crazy Squad, Ready To Battle, Nontoper Mielonka oraz Azizi. "Otwarte drzwi" mają uczestnicy finałów: Quassit Crew (Słowacja) oraz Submission (Estonia). Do tej listy dołączą 3 wyłonione w Pradze ekipy czeskie oraz trzy kolejne z Battle Of The Year Slovakia (Bratysława). Imprezę tradycyjnie poprowadzi OSTR, który zagra także koncert. Na scenie zobaczycie również Pokahontaz i Gural'a. Za gramofonami pojawi się jeden z czołowych dj'i grający dla tancerzy: Cut Nice z Holandii oraz Dj Twister. Gwiazdą wieczoru będzie Scratch z The Roots (na zdjęciu). Artysta ma na koncie gościnne udziały na platynowym albumie Jay'a Z "Jay Z Unplugged". Na jego płycie pojawili się: Kanye West, Fabulous, Snoop Dogg, Busta Rymes, Musiq Soulchild, Smif'n'Wesson i inni. Grał na scenie między innymi obok: Eminema, Ludacrisa, James'a Brown'a czy Usher'a. Ma na koncie nagrodę Grammy za najlepszy występ na żywo (duet z Erykah Badu, 1999). Jest znakomitym beatbox'erem. Wśród jurorów pojawi się Paulo. After Party odbędzie się w klubie Soho. Start imprezy: 17.00.

 • 24.06.2005 - Libiąż.

 • 22.06.2005 - Warszawa - klub "Park".

 • 19.06.2005 - Góra - klub "Syrena".

 • 05.06.2005 Albumy Hip-Hop na najnowszej liście Top 50 w Polsce. Receptura nadal spada. Poza tym pojawiły się dwie nowości - POE i 18L, z rankingu po wielu tygodniach obecności wypadła płyta Peji. To już ósmy tydzień na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS prowadzonej przez ZPAV.

  6 (-) POE, Szum rodzi hałas
  15 (13) Fisz Envee, Fru!
  24 (-) Jeden Osiem L, Słuchowisko
  27 (21) Pokahontaz, Receptura
  40 (36) 50 Cent, The Massacre

 • Chłopaki z Ego05.06.2005 - Niestety chłopaki z Ego nie mają szcześcia. Mimo iż materiał jest gotowy od dawna i już wiele razy mieliśmy informacje że płyta wyjdzie już naprawde niebawem, znowu pojawiło się kolejne opóznienie i maj, o którym była mowa w wytwórni znowu nie został dotrzymany. Mimo wszystko należy być dobrej myśli, jak informuje Gigant Records "Nie Ma Takiego Drugiego" trafiła właśnie do tłocznii, a więc coś w tej sprawie się dzieje i wydaje się że jesteśmy już naprawdę blisko chwili kiedy to krążek chłopaków z Częstochowy trafi do sklepów.

 • 04.06.2005 - Piotrków Trybunalski (plener, wstęp wolny) - ODWOŁANY

 • 03.06.2005 - Żory (plener, wstęp wolny).

 • 02.06.2005 - Rzeszów.

 • 01.06.2005 Albumy Hip-Hop na najnowszej liście Top 50 w Polsce. Krążek chłopaków nadal spada - poprzednio 14 miejsce. To już siódmy tydzień na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS prowadzonej przez ZPAV.

  13 (7) Fisz Envee, Fru!
  21 (14) Pokahontaz, Receptura
  36 (27) 50 Cent, The Massacre
  33 (33) Peja/Slums Attack, Najlepszą obroną jest atak
  48 (47) Różni wykonawcy, Rap eskadra 2.
  49 (40) 2Cztery7, Funk-dla smaku

 • 28.05.2005 - Błaszki koło Sieradza (plener, wstęp wolny) - ODWOŁANY.

 • 26.05.2005 - Na innej nieoficjalnej stronie Pokahontaz - pokahontaz.hk.pl znajduje się sonda z pytaniem do którego kawałka z Receptury powinnien zostać nakręcony następny teledysk. Ponieważ chłopaki są ciekawi Waszych odpowidzi zapraszam do głosowania.

 • 21.05.2005 - Już 21 maja w programie "30 Ton" na TVP2 - niecodzienna rozmowa z chłopakami. Zapraszamy przed odbiorniki.

 • 20.05.2005 Albumy Hip-Hop na najnowszej liście Top 50 w Polsce. Receptura powoli spada - poprzednio 11 miejsce - ale nadal znajduje się w ścisłej czołówce. To już szósty tydzień na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS prowadzonej przez ZPAV.

  7 (4) Fisz Envee, Fru!
  14 (11) Pokahontaz, Receptura
  27 (25) 50 Cent, The Massacre
  33 (38) Peja/Slums Attack, Najlepszą obroną jest atak
  39 (-) Verba, Ósmy marca
  40 (20) 2Cztery7, Funk-dla smaku
  47 (50) Różni wykonawcy, Rap eskadra 2.

 • 20.05.2005 - Warszawa (plener, wstęp wolny).

 • 15.05.2005 Nadal Receptura trzyma się dzielnie w czołówce najczęściej sprzedwanych płyt w Polsce. Tym razem jest to miejsce 11, ale zważywszy że pojawiły się 2 dobre nowości należy uznać to za dobry rezultat.

  4 (-) Fisz Envee, Fru!
  11 (6) Pokahontaz, Receptura
  20 (-) 2Cztery7, Funk-dla smaku
  25 (29) 50 Cent, The Massacre
  38 (21) Peja/Slums Attack, Najlepszą obroną jest atak
  50 (43) Różni wykonawcy, Rap eskadra 2

  W nawiasie miejsce na liście w poprzednim tygodniu.

 • Projektor02.05.2005 Projektor - czyli Miuosh i Puk to mikołowski skład zaprzyjazniony z Pokahontaz. Trwają właśnie prace nad pierwszym pełnym albumem chłopaków w MAX FLO STUDIO 2 u Rahima, cześć podkładów na płytę wyjdzie właśnie spod jego ręki. Jeszcze przed wakacjami będzie można usłyszeć singiel promujący ten album i najprawdopodobniej zobaczyć klip. Mały przedsmak tego co znajdzie się na ich płycie można usłyszeć na albumie Pokahontaz "Receptura" w kawałku pt. "Za Szybcy Się Wściekli" gdzie rapował Miuosh oraz "Re'trans'misja" gdzie wystąpił już cały Projektor. Poza tym Miuosh jest współautorem dwóch podkładów na tę płytę "Receptura [intro]" i "Te Wydatki". Jeśli chcecie posłuchać chłopaków na żywo możecie to zrobić na poniedziałkowym koncercie PRT w WPKiW w Chorzowie - informacja o nim poniżej.

  Zapraszam również na stronę Projektora www.projektor.tk.

 • 02.05.2005 Chorzów, plener - park chorzowski, II edycja koncertu hiphopowego na śląskich Godach. W zeszłym roku finałowy koncert Pokahontaz odbył się przy 5 tysięcznej publiczności. Start - 14:00, Wstęp wolny - 0 złotych! Prowadzenie - Sot. Zagrają: Andreforos, Big Brołs, High Grade, Rafylandu, Edycja/Iente, Projektor, WZE, Ego, Evident, Full Power Spirit (+ Dj Grubaz), Mor W.A. (Łyskacz i Wigor albo Peper), Vienio Pele + Dj Mini, PROJEKT HIP HOP DEKALOG, Full Power Spirit, Vienio Pele, Łyskacz, Evident, Pokahontaz.

 • 01.05.2005 Pokahontaz w Index'ie Rapu pierwszego maja. Receptura będzie w tej audycji płytą tygodnia. Ponadto możecie liczyć na dużo dobrego rapu ze USA spod szyldu Justus League. Audycję Index Rapu nadajemy w każdą niedzielę po 22:15 na fali 96 fm (Zielona Góra i okolice) oraz w internecie www.indexrapu.com. Zapraszamy do słuchania.

 • Pokahontaz w Szczyrku01.05.2005 Dnia 1 maja w Domu Kultury w Szczyrku, ul. Myśliwska, odbędzie się koncert Pokahontaz (Rahim, DJ Bambus, Fokus). Start: 19:00, Wstęp: 15 PLN.

 • 30.04.2005 Poznań "K2" godz. Róg Mostowej i Wierzbowej.

 • 29.04.2005 Ostrów Wlkp. "Afera" godz. 19.00 ul. Wolności 34.

 • 28.04.2005 Wrocław "Droga do mekki" godz. 19.00. Pasaż Niepolda.

 • 27.04.2005 Opole "Miejski Ośrodek Kultury" ul. Piastowska 14a.

 • 26.04.2005 Warszawa "Piwnica Pod Harendą" godz. 20.00 ul. Powązkowska 44.

  Dnia 26 kwietnia w klubie "Piwnica Pod Harendą" (ul. Powązkowska 44) o godz. 20:00, jako jedynym z warszawskich klubów swoje nowe utwory zaprezentuje Pokahontaz wraz z Kanałem Audytywnym. Oba projekty wraz z solowym występem za gramofonami DJ Bambusa dostarczą publiczności w sumie 5 godzin muzycznej rozrywki. Cena: 20pln / 15pln z ulotką.

 • 25.04.2005 W najbliższy poniedziałek będziecie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z Pokahontaz na chacie. Wszystkich, którzy mają jakieś pytania dotyczące działalności Rahima i Fokusa zapraszamy o 14.30 na stronę www.cgm.pl, gdzie odbędzie się chat. Warto wspomnieć, że dzień pózniej, we wtorek, Pokahontaz zagrają w warszawskim klubie "Piwnica Pod Harendą".

 • 24.04.2005 Pokahontaz w mediach.. W najnowszym numerze ślizg'u i Strefy Hip-Hop wywiady z PKHZ, a pod koniec tygodnia zostanie opublikowany wywiad w portalu Hip-Hop.Pl..

 • 24.04.2005 Zmiana klubu w WWA.. W związku z zamknięciem klubu "Public", wtorkowy koncert w Warszawie odbędzie się w "Piwnicy pod Harendą". Zapraszamy.

 • 23.04.2005 Katowice "Scena GuGalander" godz. 20.00 ul. Jagiellońska 17a.

  Katowice - "Scena GuGalander" ul. Jagiellońska 17a. Początek koncertu godzina 20:00... koniec około godziny 0:30. Po koncercie mini afterparty prowadzony przez dj. Przyjemna Twarz. Support: Kooperacja, Projektor, Rootcoscaz. Bilety: przedsprzedaż 12 zł / w dniu koncertu 15 zł. Dojazd: Z Dworca PKP pierwszy przystanek autobusem w kierunku os. Paderweskiego 0, 10, 12, 50, 51, 110, 600, 601, 674, 910 Plac Sejmu śląskiego.

 • 22.04.2005 Po trzech tygodniach od kiedy album Pokahontaz "Receptura" trafił na półki sklepowe możemy powiedzieć że jest najlepiej sprzedającą się płytą rapową w Polsce! Po lekkiej zadyszce na początku płyta znajduje się odpowiednio w tym i poprzednim tygodniu na 4 i 3 miejscu listy sprzedaży prowadzonej przez ZPAV. Pełne, aktualne notowanie dostępne jest pod tym linkiem.

  04 (03) Receptura, Pokahontaz
  20 (09) Najlepszą obroną jest atak, Peja/Slums Attack
  25 (01) 1958 Breaks, Skalpel
  26 (05) The Massacre, 50 Cent
  41 (05) Jest nas wielu, Różni wykonawcy
  46 (03) Kameleon, OlsenFu


  W kolejności odpowiednio, obecne miejsce, tygodni na liście.

 • 22.04.2005 W związku z żałobą po śmierci papieża zmianą uległa trasa koncertowa Pokahontaz. Pierwsze 4 koncerty zostały odwołane, dla dwóch z nich - w Warszawie i Poznaniu - znaleziono nowe daty, a dla pozostałych - w Białymstoku i Toruniu - podane zostaną niebawem. Reszta koncertów odbywa się według planów. Na wszystkie bardzo serdecznie zapraszamy!

 • 22.04.2005 Koszalin "Kreślarnia" godz. 20.00 ul. Reytana 17.

 • 21.04.2005 Bydgoszcz "Zentrum" godz. 21.00 ul. Gdańska 15.

 • 16.04.2005 Kraków "Panorama" godz. 21.00 ul. Zwierzyniecka 50.

 • 15.04.2005 Twardawa k. Opola "Papa Joe" godz. 20.00 ul. Polna 2.

 • 10.04.2005 Polska w żałobie, więc i płyt mniej kupowano, ważniejsze polskie premiery zostały przesunięte na kolejny tydzień (m.in. Maleńczuk), do zagranicznych nie przywiązywano w czasie skupienia zbyt dużej uwagi. Dlatego na liście jakoś niewiele się dzieje, chociaż... są cztery nowości i wszystkie reprezentują polski hip hop. Najwyżej dotarł Pokahontaz z płytą "Receptura" (na 14 m.), czyli grupa stworzona przez byłych członków Paktofoniki. Kolejnymi nowymi płytami są krążki Fu & Olsen na miejscu 19, Don Guralesko (na 50 m.) i druga część składanki "Rap eskadra", która wylądowała na pozycji 44. Ciekawy jest też kolejny powrót na listę płyty Sidneya Polaka, ale to pewnie sprawa Fryderyków, które album i artysta zdobyli.

  Hiphopowa część TOP 50, całość zestawienia na naszym forum, pod tym linkiem:

  06 (20) Jest nas wielu, Różni wykonawcy
  11 (10) Najlepszą obroną jest atak, Peja/Slums Attack
  14 (-) Receptura, Pokahontaz
  19 (-) Kameleon, OlsenFu
  22 (17) The Massacre, 50 Cent
  36 (44) 3, Grammatik
  44 (-) Rap eskadra 2, Różni wykonawcy
  50 (-) Drewnianej małpy rock, Don Guralesko

  (info ze strony www.cgm.pl)

 • 10.04.2005 Pokahontaz w mediach..

  11.04 / godz. 16:00 / MTV
  16.04 / godz. 02.00 / RBK Hip-Hop

  oraz wywiad w najnowszym numerze Slizgu i Strefy Hip-Hop..

 • 10.04.2005 Długo oczekiwany album częstochowskiej grupy Ego "Nie Ma Takiego Drugiego" pojawi się jak informuje wytwórnia w maju. Po dość długich opoznieniach wydaje się być to już data ostateczna. Materiał leży gotowy już od dłuższego czasu, a informacje o nim pojawiały się już od dawna, m.in. na tej stronie (poszperajcie w starszych newsach a znajdziecie trackliste), tym bardziej cieszy to że jednak zostanie wydany.

 • 10.04.2005 Pokahontaz we spółpracy z mobila.pl przygotowała dla Was porcje bajerów na komórki, między innymi: dzwonki mono i polifoniczne oraz tapety. By sprawdzić kliknij w poniższy link:

  Gadżety do twojej komorki.

 • 10.04.2005 Jeśli słuchając nowej płyty Pokahontaz czasem coś niedokładnie rozumiecie możecie rozwiać swoje wątpliwości gdyż na oficjalnej stronie zostały udostępnione teksty do kawałków z Receptury. A więc nie zawierające błędów i posiadające pełną autoryzację chłopaków.

 • Mewa - Mum Said Ready05.04.2005 Mea wypuściła kolejną EP'kę sygnowaną Mewa pod tytułem "Mum Said Ready". Na niej porcja zakręconej poztywnej muzyki w znanym już nam stylu. Sprawdzcie to na stronie www.mumsaidready.klamstwo.org

  01. Gramuzyka (Sajko Siup Dup) plus Skorup
  02. Zatrzymaj Sie
  03. Uotewer
  04. Mum Said Ready
  05. I Szybko bonus

  Prodjust Baj / Sajko Siup Dup
  Mewa 2005 / Siudme Pientro Studio

  Bespośredni link do Epki poniżej, plik waży 16 MB, jakość 128 kbps. Zapraszam to zapozniania się z materiałem!

  Mewa - Mum Said Ready

 • 04.04.2005 Album Pokahontaz "Receptura" zgodnie z obietnicą chłopaków trafił 2 kwietnia do sklepów w całej Polsce. Niestety jednak gdzieniegdzie występują problemy z dystrybucją. Jeśli więc chcesz zamówić płytę przez internet, przygotowałem małe zestawienie cen w sklepach internetowych.

  Pokahontaz "Receptura", 26,99 zł - www.gigant.pl
  Pokahontaz "Receptura", 26,99 zł - www.fan.pl
  Pokahontaz "Receptura", 27,00 zł - www.merlin.com.pl
  Pokahontaz "Receptura", 27,00 zł - www.emuzyka.pl
  Pokahontaz "Receptura", 27,00 zł - www.stereo.pl
  Pokahontaz "Receptura", 25,00 zł - www.pokahontaz.com
  Pokahontaz "Receptura", 25,00 zł - www.hip-hop.pl

 • 29.03.2005 Czat z Pokahontaz. W ostatni marcowy wtorek będziecie mieli okazję pogadać z Rahimem i Fokusem. Chłopaki stawią się przed komputerem o godzinie 17.00, na stronach Codziennej Gazety Muzycznej - www.cgm.pl - zapraszamy!

 • 25.03.2005 Igor umieścił w sieci promomix swojego nowego albumu. Płyta miała już wyjść jakiś rok temu, niestety z paru przyczyn, głównie kłopotów z wydawcą do tej pory nie ujrzała światła dziennego. Właśnie na "Na Klucz" miał się ukazać kawałek Pokahontaz "Rap-Biznes-Zone", który jednak wcześniej usłyszymy na "Recepturze".

  Promomix - IGS "Na Klucz"

 • Trasa koncertowa Pokahontaz kwiecień 200520.04.2005 Tym razem już oficjalne terminy trasy koncertowej Pokahontaz. Dokładne szczegóły odnośnie każdego koncertu, będą pojawiać się na stronie, w tym dziale.

  15.04 - Twardawa k. Opola "Papa Joe"
  16.04 - Kraków "Panorama"
  21.04 - Bydgoszcz "Zentrum"
  22.04 - Koszalin "Kreślarnia"
  23.04 - Katowice - "Scena GuGalander"
  26.04 - Warszawa "Piwnica pod Harendą"
  27.04 - Opole - "Miejski Ośrodek Kultury"
  28.04 - Wrocław "Droga do mekki "
  29.04 - Ostrów Wlkp "Afera"
  30.04 - Poznań " K2 "

  Na trazie chłopakom będzie towarzyszył zespół Kanał Audytywny. Oto krótka informacja o nich:
  Kanał Audytywny to niezależny projekt muzyczny łączący wielu muzyków i wiele idei. Poprzez skompletowanie ciekawych postaci i oryginalne wymieszanie kilku gatunków muzycznych, zespół w ciągu półtora roku od powstania (tj. od 2002r.) dorobił się kontraktu fonograficznego. Trudno zdefiniować nasz rodzaj muzyki. To po prostu poszukiwanie i eksperymentowanie, próba odnalezienia i wniesienia czegoś nowego na polską scenę lub też tylko kilka naszych pomysłów na muzykę. Skład to: L.U.C - vocal, teksty, podkłady, gitary, aranzacje, DJ Spaso - podkłady, gramofony, aranzacje, Zgas - human beatbox, Bmf - gitary, Stenq - trąbka, więcej na www.kanalaudytywny.labrec.pl.

  Patroni medialni trasy: telewizja Viva, radio Bis, Hiro, hip-hop.pl, Empik News, Relaz, Independent.

  W sprawie zorganizowania koncertu proszę kontaktować się z managerem: Krzysztof Bogórski, tel. 504 168 892, mail: krzysztof.bogorski@interia.pl. Receptura

 • 17.03.2005 - Utwory napisane zostały w okresie ostatnich kilku miesięcy. Tematyka bazuje na prywatnych przemyśleniach, odczuciach oraz doświadczeniach członków zespołu. "Receptura" składa się z pytań i odpowiedzi na nie. Liryka zawiera głębię, w którą tylko inteligentnym ludziom uda się zanurzyć. Bardzo ważną kwestią, czyli brzmieniem ostatecznym albumu, zajął się jeden z najlepszych polskich producentów - DJ 600V. Wyprodukował on również klika bitów na ten materiał. Jest to płyta z gatunku tzw. ambitnego Hip-Hop'u. Muzycznie odbiega od tendencyjnych nurtów, a lirycznie łamie wszelakie standardy. Jedno jest pewne - Rahim, Fokus i Dj Bambus są w bardzo wysokiej formie!

  Lista utworów:

  01. Receptura [Intro]
  02. Wstrząs Dla Mas
  03. Chorągievvki i VViatr
  04. Rap [Biznes] Zone
  05. Sklonuj Mnie
  06. Te Wydatki
  07. Przez Duże "S" feat. Śliwka Tuitam
  08. Re'trans'misja feat. Projektor
  09. Za Szybcy Się Wściekli feat. Miuosh & Cichy
  10. Do Amnezji feat. Śliwka Tuitam
  11. HC [Adrenalina] feat. Kams
  12. Nie Ma Czym Oddychać
  13. Równowaga
  14. Nie1
  15. Sum-a-sum-a-rum

  Nagrań dokonano na przełomie 2004/2005 w Maxflostudio2 w Katowicach. Produkcja muzyczna: Straho. Gościnne produkcje: Dj 600V, Foqsonik, Miuosh, Minix. Skre3e: dj Bambus aka BDJ. Mix i mastering: dj 600V

  W sprawie koncertów proszę kontaktować się z managerem: Krzysztof Bogórski, tel. 504 168 892, mail: krzysztof.bogorski@interia.pl. Za Szybcy Się Wściekli

 • 17.03.2005 - Dziś, czyli 17 marca ma miejsce premiera drugiego już singla "Za Szybcy Się Wściekli" poprzedzającego pierwszą płytę Pokahontaz "Receptura". Produkcją tego kawałka zajął się Straho, który zaprezentował się również na mikrofonie wspierany oczywiście przez Fokusmoka, gościnnie pojawiają się także Miuosh i w refrenie Cichy. Skreczami zajął się 3 członek zespołu DJ Bambus. 30 marca singiel do kupienia w całej Polsce, a już teraz możecie obejrzeć do niego KLIP.

  01. Za Szybcy Się Wściekli [Radio Edit]
  02. Za Szybcy Się Wściekli [Orginal]
  03. Za Szybcy Się Wściekli [Instrumental]
  04. Wstrzas Dla Mas [Radio Edit]
  05. Wstrzas Dla Mas [Instrumental]

  Poniżej dzięki uprzejmości zespołu prezenuje Wam okładkę, zarówno przód jak i tył do singla, w bardzo dobrej rozdzielczości.

  Pokahontaz - "Za Szybcy Się Wściekli" Cover1 - Forward
  Pokahontaz - "Za Szybcy Się Wściekli" Cover2 - Backward

  W sprawie koncertów proszę kontaktować się z managerem: Krzysztof Bogórski, tel. 504 168 892, mail: krzysztof.bogorski@interia.pl.

 • 17.03.2005 - Dziś o godzinie 16:00 w programie MTV SELECT możecie obejrzeć wywiad z Pokahontaz.

 • 16.03.2005 - Ponieważ premiera pierwszej płyty Pokahontaz zbliża się naprawdę wielkimi krokami prezentuje poniżej plan promocji albumu. Najpierw wydanie "Receptury" poprzedzi promocja klipu w internecie jak i potem w telewizjach muzycznych, potem posłuchacie go w radiu by ostatecznie pod koniec tego miesiąca trafił do sklepów w całej Polsce, a już trzy dni poŸniej na półkach pojawi się to na co tak naprawdę wszyscy czekają - Pokahontaz "Receptura". Oczywiście zaraz po premierze możecie liczyć na "wysyp" koncertów. Bedzie ich tak dużo że można w zazadzie mówić o trasie koncertowej! Poniżej bardzo prawdopodobne daty i miejsca na miesiąc kwiecień. Na www.pfk.one.pl możecie liczyć na szczegółowe informacje odnośnie odwiedzanych miejsc, czyli godzina/wjazd/supporty i tym podobne informacje, które w każdym klubie bedą inne. Poza tym oczywiście w miare dochodzenia kolejnych miejsc lista występów będzie aktualizowana.

  Premiera klipu i singla:

  18.03 premiera klipu internet,
  19.03 premiera klipu viva,
  21.03 premiera klipu 4fun tv,
  23.03 premiera singla Radiostacja,
  24.03 premiera klipu mtv,
  30.03 premiera singla Polska,
  02.04 premiera LP - "Receptura".

  Koncerty:

  08.04 białystok,
  09.04 warszawa,
  10.04 poznan,
  11.04 konin/kalisz,
  12.04 torun,
  13.04 siedlce,
  14.04 lublin,
  15.04 twardogora k. opola,
  16.04 krakow,
  21.04 bydgoszcz,
  22.04 koszalin,
  28.04 wroclaw,
  29.04 ostrow wlkp,
  30.04 opole.

 • 12.03.2005 - klub "Underground" Warszawa. Wstęp dla studentów 5 PLN, dla reszty 10 PLN. Start imprezy 22:00. Pokahontaz wystąpi około 24:00.

 • 08.03.2005 Dobra wiadomość.. W MaxFloStudio" zakończyły się prace nad albumem "Receptura"! Pozostaje jeszcze mix i master, którymi zajmuje się DJ 600V. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 2 kwietnia odbędzie się ogólnopolska premiera albumu! 3majcie kciuki.. (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 08.03.2005 Zmiany w koncertach.. Zapowiadany na 12 marca koncert w Pszczynie został odwołany! Występ ma odbyć się w innym terminie, a tego dnia Pokahontaz wystąpi w warszawskim klubie "Undegrand". (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 01.03.2005 - Dnia 17 marca o godz.16 w programie MTV SELECT możecie obejrzeć wywiad z Pokahontaz.. Zapraszamy (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 01.03.2005 - Zapowiadany na 5 marca koncert w Ełku został odwołany! Występ ma odbyć się w innym terminie, o czym oczywiście poinformujemy.. info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 26.02.2005 Mistrzostwa Polski Djów ITF 2005. Eliminacje - Poznań. Kiedy: 26.02.2005, Start: 20:30, Wstęp: 10 pln. Pokazy m.in: Eprom, after party m.in.: Eprom + Trakmajster + startujący dje (wspólny imprezowy set na kilka decków). Koncert: POKAHONTAZ (Rahim, Fokus, BDJ). Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. ul. Głogowska 14. Impreza ITF jest częścią wielkich targów multimedialnych Poznań Game Arena 2005.

  Wstępny program imprezy:
  20:30 - otwarcie imprezy / DJ Trakmajster
  21:00 - eliminacje beat juggling
  21:20 - eliminacje scratching
  21:40 - eliminacje advancement
  22:00 - finały scratch / beat juggling / advancement
  22:40 - koncert Pokahontaz
  23:10 - wręczenie nagród
  23:20 - after party / showcase / Dj Trakmajster + Dj Eprom + dje biorący udział w konkursie

  Zawody ITF służą promocji turntablismu (jest to sztuka wykorzystywania przez dja gramofonu jako instrumentu muzycznego) poprzez połączenie dosłownie "gorących" imprez z wymagającymi od słuchacza większego zaangażowania mentalnego turniejami. Nasza propozycja realizacji Eliminacji do Mistrzostw Polski Djów ITF 2005 opiera się właśnie na tych dwóch filarach. Z jednej strony chcemy przedstawić publiczności Dja jako kreatora, artystę który z poszczególnych dzwięków tworzy nowe jakości w muzyce i temu ma właśnie służyć turniej, w którym spotkają się najlepsi dj'e/turntabliści z Północno-Zachodniej Polski. Contest rozgrywany jest w trzech kategoriach tj. beat juggling, scratching i advancement. W zależności od liczby uczestników są dwie formuły rozgrywania, dla mniej niż 8 startujących: każdy wykonuje dwie 3 minutowe prezentacje, następnie ustawiane są pary i dje walczą systemem head to head (2 x 90 sekund), a w finale mają 2 x 2 minuty. Powyżej 8 djów startujących stosuje się formułę jednej 3 minutowej prezentacji, następnie wybiera się ośmiu najlepszych i po ustawieniu w pary rozgrywa się turniej systemem head to head (2 x 90 sekund), a w finale mają 2 x 2 minuty. Z drugiej strony chcemy przedstawić dj'a jako osobę mogącą za pomocą dwóch gramofonów i miksera poruszyć tysiące osób i sprawić by przez kilka godzin nie przestawali tańczyć. W tym celu realizować będziemy projekt dosyć jeszcze nowatorski na polskiej scenie muzycznej. Będzie to wspólny set 2-3 djów, grany na kilka zestawów gramofonów. Ich zadaniem będzie stworzenie tanecznej "bomby muzycznej" mieszając ze sobą różne style i różne techniki grania.

 • Koncert Pokahontaz w Rybniku18.02.2005 Dnia 18 lutego z okazji X urodzin Mad Crew w kieleckim klubie Hormon wystąpią: Pokahontaz / Projektor / Minix (beatbox), WSZ & CNE / Joka / Bas & Benjahmin, Kowal & Lilu / Wojtas & PSF, Borixon / Rada & Norek, Cannabichronic & MC White, DJ'e: DJ Feel-X / DJ Ramone / DJ Mini, DJ Osa / DJ Bartech / DJ S Master. Pokazy breakdance i capoeira. Wstęp 15 PLN'ów. Start o godz. 18:00. Przedsprzedaż biletów w sklepach Prze Kot (ul. Sienkiewicza 38) i Gram (ul. Duża 6).

 • 17.02.2005 - Praca wre (ostro!).. Dostajemy wiele mail'i z zapytaniem "kiedy premiera płyty Pokahontaz?", więc postanowiliśmy poinformować zniecierpliwionych, iż trwają intensywne prace nad tym albumem w MaxFloStudio.. Zostało już zarejestrowanych kilkanaście utworów!! Rah i Fo chcą skończyć cały materiał do końca lutego, aby wedle planu na przełomie marzec/kwiecień "Receptura" zagościła na Waszych membranach.. 3majcie kciuki.. (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 02.02.2005 - Prace trwają.. Dostajemy wiele mail'i z zapytaniem "kiedy premiera płyty Pokahontaz?", więc postanowiliśmy poinformować zniecierpliwionych, iż trwają intensywne prace nad tym albumem w MaxFloStudio.. Rah i Fo chcą skończyć cały materiał do końca lutego, aby wedle planu na przełomie marzec/kwiecień "Receptura" zagościła na Waszych membranach.. 3majcie kciuki.. (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • 02.02.2005 - Nowa postać.. Uprzejmie niformujemy, że z dniem dzisiejszym funkcję managera Pokahontaz objął Krzysztof Bogórski, działający pod tel. 504-168-892 (info ze strony www.pokahontaz.com)

 • DJ Bambus w MegaClubie28.01.2005 Impreza pod tytułem "RAP FIESTA" - piątek 28.01.2005 Mega Club Katowice. Za gramofonami: DJ MARIO (warszafski deszcz), DJ BDJ a.k.a BAMBUS (pokahontaz), DJ DEX. Freestyle: KAMEL (dąbrowa górnicza), MAJKEL (gliwice). Start 19.00, cena biletu: 10zł, uwaga: kobiety do godz. 21.00 - wjazd 5zł.

 • 16.01.2005 W radiowej audycji o hip hopie pod tytułem Index Rapu będziecie mogli usłyszeć ciekawy wywiad z OSTR'em i jego koncertowym DJ'em - Haem'em należacym do częstochowskiego zespołu Ego. Rozmowa zostanie zaprezentowana w niedzielnym programie 16 stycznia o godzinie 22:15. By posłuchać Zielonogórskiego radia Index w którego ramówce znajduje się właśnie polecany program wystarczy wejść na stronę www.indexrapu.prv.pl i wybrać z prawej strony w zależności od dysponowanego łącza jakość z jaką chcemy słuchać audycji.

 • 15.01.2005 Czy wiesz że Rahim do wyprodukowania podkładu "W Moich Kręgach" użył sampli z utworu "Między Nami" zespołu Wolna Grupa Bukowina z 1991 roku, a Haem produkując "Cuda Nie Widy" skorzystał z kawałka Carla Douglasa "Dance The Kung Fu" z 1976. Jeśli interesują Cię takie ciekawostki zapraszam na forum, w temacie "Sample z kawalkow PFK Kompany..." znajdziesz ich więcej. Poza tym warto odwiedzić stronę www.sample.rap.pl, gdzie znajduje się baza z informacjami skąd pochodzą sample z polskich kawałków rapowych, a także co jeszcze ciekawsze, zagranicznych producentów, którzy wycieli coś z polskich winyli.

 • Pan Duże Pe15.01.2005 Sprawa jest już dość dawna, ale dopiero teraz przeczytałem wyjaśnienie Pana Duze Pe. Jak informowałem na stronie i zapewne wiecie Rahim miał sie pojawic na płycie "Sinus" w kawałku "Ogranicznia", niestety jego wokal jest niesłyszalny. Pan Duże Pe zapytany o to w jednym z wywiadów tak tłumaczy całą sytuacje: "Ech... niepotrzebnie napisałem, że jest tam ten featuring, trzeba było nie pisać nic, zadzwonić do Raha i zaprezentować mu 'wałek w finalnej wersji, nie byłoby awantury. Taki kształt Ograniczeń była sugestia Igora, całkiem słuszna z resztą zdaniem mym. Po prostu tak brzmiało to lepiej niż z wokalem Rah'a na wierzchu. Głupio, że poczuł się urażony i że nie wiedział że finalna wersja brzmi tak a nie inaczej, bo jest zacnym MC i przesympatycznym człowiekiem. Oficjalnie przepraszam, muszę to jakoś wyprostować, bo żal rozwalić pozytywną międzyludzką relację przez taką bzdurę."

 • 15.01.2005 Klub "B3" - Gliwice. Koncert: POKAHONTAZ. Za gramofonami: DJ Bambus (Pokahontaz), DJ Dex (mos/hhc). Bilety w przedsprzedaży 15 PLN, w dniu imprezy 20 PLN. Klub Be Free Gliwice ul. Górne Wały 30. Start imprezy 21:00. Wstęp do klubu jedynie po okazaniu dowodu osobistego.

 • Koncert Pokahontaz w Rybniku15.01.2005 Klub "Pozytywka" - Rybnik. Koncert: POKAHONTAZ, Za gramofonami: DJ Bambus (Pokahontaz), DJ Trakmajster (Cietydzwiek). Jako support: PONADTYM. Bilety w przedsprzedaży 15 PLN, w dniu imprezy 20 PLN. Klub POZYTYWKA - Rybnik ul. M.C. Skłodowskiej 1b. Start imprezy 21:00, Koniec o 6:00.

 • Koncert Pokahontaz w Mysłowicach14.01.2005 MCK Mysłowice, ul. Grunwaldzka 7, godz 19.00 - koncert: POKAHONTAZ support: SKR, KLS, WPZ, Kooperacja, bilety 10 przedsprzedaż, w dniu koncertu 15 + niespodzianki z nagrodami.

 • 04.01.2005 Prace trwają.. Dostajemy wiele mail'i z zapytaniem "kiedy premiera płyty Pokahontaz?", więc postanowiliśmy poinformować zniecierpliwionych, iż trwają intensywne prace nad tym albumem w MaxFloStudio.. Rah i Fo baaaardzo chcą go wydać w okolicach marca.. O postępach prac będziemy informować na bieżąco na stronie.. (info ze strony www.pokahontaz.com).

Wiadomości o Paktofonice z 2006 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2005 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2004 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2003 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2002 rokuAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl