Menu:


Wiadomości


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Portrety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Najczęściej aktualizowany dział, możecie się w nim spodziewać wiadomości o najbliższych koncertach, planach wydawniczych, nowych utworach, featuringach itp.

Wiadomości o Paktofonice z 2006 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2005 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2004 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2003 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2002 roku

 • 06.12.2002 w klubie "Fabryka" w Bielsku-Białej wystąpi PFK Kompany.

 • Śliwka Tuitam (PFK Kompany, Pijani Powietrzem, EGO) i Aśka (PFK Kompany) wystąpili gościnnie na płycie Punkt Widzenia "Eksploracje". Krążek wydany został przez label FUTURE HIP-HOP. Skreczami zajęli się DJ Kostek i DJ Feel-X, oprócz tego można usłyszeć śpiewającego ragga FranchMan i przyjaciół grupy ze Szczecinka.

 • 30.11.2002 w puławskim ośrodku kultury znajdującym się przy ulicy Wojska Polskiego 4 wystąpi PFK Kompany.

 • 29.11.2002 w łódzkim klubie "Cube 2" wystąpią: PFK Kompany, Fenomen, O.S.T.R. i Grammatik.

 • Ostatni (i jedyny po wydaniu drugiej płyty) koncert pod nazwą PAKTOFONIKA na którym zagrany będzie materiał z obydwu płyt jest planowany na połowę marca 2003 i odbędzie się w katowickim Spodku.

 • Fokus wystąpił na płycie HST "Masy Ludu. Na Językch" w kawałku "Alkoholizm" nagrywając świetną zwrotkę.

 • 17.11.2002 tłoczone są już winyle dla "Eksperymentu Psyho" a na nich :1."Selekta" - Śliwka Tuitam/ 2."Przesłuchanie" - Kams/ 3."Powietrze" - Siv-Kakaroto oraz kilkanaście instrumentali... Cena czarnego krążka wyniesie 30 zetów. Zainteresowani mogą składać zamówienia pod adresem promo@pfk-kompany.com

 • 17.11.2002 wydana została płyta pod tytułem "Eksperyment Psyho". Podkłady zostały zrobione przez Rahima i nawiązują do starego ale dobrego psychodelicznego stylu znanego choćby z "Księgi Tajemniczej" czy "Domu Pełnego Drzwi". Na płycie rymują zaproszeni goście głównie z PFK Kompany i Śląska. Okładka, tracklista i pełna lista gości w dyskografii.

 • 25 września odbyła się premiera płyty "Archiwum Kinematografii" - Paktofonika. To ich druga płyta. Nagrania pochodzą z lat 1998-2001 a produkcją zajął się Straho (MaxFloStudio). Zapraszam wszystkich do sklepów!!! Tracklista płyty w dyskografii...

 • wrzesień.2002 - około września Paktofonika planuje wydać drugi i zarazem ostatni album pt. "Z Archiwum Kinematografii" znalazły by się na nim głównie utwory nagrane za życia MAGIKA. W dwa miesiące po wydaniu płyty zespół planuje zagrać ostatni mega koncert najprawdopodobniej w katowickim Spodku na którym zagrają materiał z obydwu płyt. Po tej pożegnalnej imprezie zespół zostanie rozwiązany. (dodany 24.06.02)

 • 25.09.2002 - koncert w Lublinie w klubie Graffiti, zagrają: Paktofonika, Pijani Powietrzem, Pokahontaz, Ego + DJ Haem. Jako support wystąpi Provincea, start imprezy o godzinie 18:00. (dodany 31.08.02)

 • 14.09.2002 - koncert Pijanych Powietrzem w Siedlcach w tamtejszym amfiteatrze. Wjazd na imprezke 10 zetów. (dodany 03.09.02)

 • 30.08.2002 - w Mikołowie w klubie "Fraktal" wystąpi nowo zawiązana grupa koncertowa PFK KOMBATANTY w składzie: Rahim, MC BEAT SQUAD, Siwy, Dj Bambus, DJ Haem, ponadto swoje umiejetności zaprezentują: Kams 8 Lio i chrzanowski Full Contact. Cieszy kolejny projekt oprócz stricte r’n’b i "Psycho" który chce tworzyć Rah. Jednak my nadal czekamy na "Z Archiwum Kinematografii" nad którą jak się ostatnio dowiedziałem trwają nadal prace. Na razie chłopaki nagrywają swoje zwrotki w studio, a jak wiemy od tego do końca jest jeszcze długa droga, tak więc podawany oficjalny termin na wrzesień jest według mnie chyba nierealny. Miejmy nadzieje że się mylę i PFK zdąży dotrzymać danego słowa, z drugiej jednak strony lepiej żeby to co robią zrobili dobrze i dokładnie. (d. 19.08)

 • 29.07.2002 Wydana została składanka pt. "Trójkowy Ekspres" dla uczczenia 5-lecia audycji pod tym tytułem w radiowej trójce. Na niej: Paktofonika "Jestem Bogiem", Ego "Rytmy zwątpienia", Pogodno "Pani w obuwniczym", Lenny Valentino "Chłopca z plasteliny", Myslovitz "The lenght of the solitude sound", Negatyw "Amsterdam", Smolika "50 tysięcy 881", Physical Love "Wide Awake", Ścianka "Iris Lies Down The Snow", Happy Pills "In Search Of Belgian Waffles". To zwykła składanka w dodatku z komercyjnymi artystami, bez żadnych nowych utworów czy nawet remiksów tak wiec nie radzę nabywać tego krążka ale... odnotowuje że coś takiego wyszło. (dodany 05.08.02)

 • 26.07.2002 odbyła się hip-hopowa impra w Pile (woj. wielkopolskie) w CLUBIE NEMO przy ul. Warsztatowej 8. Wjazd na imprezkę kosztuje 10 PLN, start o godzinie 18:00. Od 18 do 21:00 konkurs graffiti, pokazy B-boyów i studio tatuażu. O godz. 21 jako support grupy "Więcej THC Bractwo" i "Qlop & Bubel". Po 21:00 gwiazdy wieczoru: PFK Kompany (Fokus, Rahim, Sot, D.J. Bambus) i Pijani Powietrzem (Fokus, Śliwka, D.J. Haem) imprezę po koncercie prowadził będzie D.J. Bart & D.J. Haem. PS. Tanie piwo 2,5 PLN.

 • 05.07.2002 pojawiła się wreszcie już od dawna zapowiadana składanka Gigant Records (wydawca PFK) pod tytułem "Atomistyka" dostępna na płycie (około 19zł) i kasecie (brak danych). Płyta miała wyjść już w kwietniu (jak informowałem m.in. na tej stronie) ale jak zwykle były opóźnienia. Wykonawcy to w większości artyści z tej wytwórni. (dod. 15.07)

  01. Intro / Paktofonika
  02. Rahim / Paktofonika
  03. DTA
  04. Mustafarai / Gutek
  05. Lari Fari (D.J. Haem)
  06. Prasa
  07. Żywe Srebro
  08. Godziny Szczytu
  09. OKA
  10. O.S.T.R.
  11. Familia H.P.
  12. Sonda
  13. PHFNG
  14. Ideo
  15. Iluminacja
  16. Spinache / Thinkadelic
  17. Mercedresu
  18. Fokus / Paktofonika

 • 11.07.2002 koncert PFK Kompany w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) w tamtejszym Amfiteatrze. Start imprezki jak zwykle o godzinie 20:00, a wejściówkę nabyć można w przedsprzedaży za 10 zł, w dniu koncertu za 15 zł. Jako suport wystąpi szczecinski UNIKAT oraz kołobrzescy B-Boy'e - GOLD STREAT BOYS.

 • 22.06.2002 odbył się w katowickim spodku HIPHOP.PL FESTIVAL!!!! To już druga impreza pod tą nazwa. W trakcie sześciogodzinnego maratonu muzycznego wystąpili min.: K.A.S.T.A, O.S.T.R, FENOMEN, PIJANI POWIETRZEM (Paktofonika i Ego), Mor W.A., MOLESTA EWENEMENT-DJ Dobry Chłopak, WARSZAFSKI DESZCZ-DJ Mario, WWO-DJ Deszczu Strugi, GANO, ZIPERA, GUTEK-MUSTAFARAJ. Dodatkowo BREAKDANCE, SKATEBOARDUING & BMX JAM. To kolejne po 1wroc.hiphop.pl festiwalu wielkie wydarzenie w Polsce, nie może Was tam zabraknąć!

 • 01.06.2002 i 08.06.2002 odbyła się hip-hopowa imprezka w warszawskim klubie Paragraf 51 pod nazwą "KonkreTna Impreza". Pierwszego dnia (01.05-sobota) zagrali m.in.: Pezet & Noon, Onar & O$ka, Echo, Żądło, DwaCzterySiedem, Sfera 8. Natomiast dokładnie za tydzień (08.05) drugiego dnia imprezy wystąpili: Pijani Powietrzem, O.S.T.R, Fokus, Płomień 81, Flexxip, 7 Łez, Lajner.

 • 27.04.2002 odbyła się w Krakowskim Centrum Kultury "Rotunda" imprezka, początek o godzinie 20. Bilety w cenie 20zł. Na koncercie wystąpili reprezentanci niemieckiej sceny: Creuzfeld und Jacob, OnAnOn, MC Dike oraz Dj Senor Junior. Polską gwiazdą wieczoru byli PFK Kompany (Rah, Fokus, Sot i DJ BDJ). Jako support zagrali: Iluminacja, Bezkres, Intoksynator i Spontanarracja. Organizacja: Label hiphopowy Doperacja. Ta firma oraz H22 Film Production będzie robić teledysk do kawałka Fokusa, ale jakiego to się niestety nie dowiedziałem.......

 • 25.04.2002 odbyło się rozdanie Fryderyków. Kinematografia została uznana za najlepszą płytę roku 2001 (? wyszła jeszcze w 2000). Konkurencji poza Molestą no i może Fiszem nie mieliśmy bo trudno przegrać z Liroy'em (? a kto uznał jego płytę za hip-hop'ową). Ale takie nagrody są nie ważne bo przyznają je ludzie nie wiedzący w ogóle o co w tym chodzi.

 • 09.04.2002 pojawiła się w sklepach muzycznych płyta PIJANYCH POWIETRZEM czyli wspólny projekt czę100chowskiego squadu EGO oraz Fokusa & Rahima. Po wileu wspólnych koncertach nareszcie się doczekaliśmy tego materiału na CD. Krążek nosi nazwę "Zawieszeni W Czasie i Przestrzeni" (fajnie). 8 tracków z tej produkcji możecie zassać z działu mp3. Polecam!!!

 • Spod skrzydeł Asfalt Records wyszła (dokładniej 8.04.) reedycja freestyle'owego mixtape'u O.S.T.R.'a zatytułowanego "30 minut z życia". Album ukazał się na kasetach i kompaktach. Wraz z mixtapem w Radiostacji pojawił się kawałek, pochodzący z tejże produkcji, o tytule "9", będący parodią styli Daba, Świntucha, Fisza i Fokusa.
  Ja osobiście nie słuchałem tego kawałka i nie wiem o co dokładnie chodzi ale to chyba dobrze bo np. na tym koncercie wyżej (HIPHOP.PL) spotkają się właśnie OSTRY i Fokus i może jakieś akcje na wolno będą...? "...wyzywam cię do walki na przechwałki..." Fokus.

 • 06.04.2002, w toruńskim klubie "Od Nowa" ul.Gagarina odbyła się impra z udziałem: PFK Kompany + DJ HM (Częstochowa) & DJ BAMBUS (Katowice), O.S.T.R. + DJ Gustaffson (Łódź), Analogia (Trójmiasto). Wjazd 22PLN w przedsprzedaży i 25PLN w dniu koncertu. Start o godzinie 20:00, ludziom z Torunia i okolic życzę miłej imprezki.

 • To taki niepotwierdzony news, otóż przeczytałem gdzieś że jest szansa że chłopaki nagrają kolejnego klipa tym razem do utworu "W Peunej Gotowości" jeżeli była by to prawda był by to trzeci teledysk PFK. Piosenkę możecie ściągnąć z działu Mp3.

 • Firma Gigant Records (wydawca PFK) planuje na początku kwietnia 2002 wydać składankę na której znajdą się takie zespoły jak: PAKTOFONIKA, FOKUS - solo, RAHIM - solo, O.S.T.R., MUSTAFARAI (Gutek), SPINACHE (Thinkadelic), IDEO, GODZINY SZCZYTU, FAMILA H.P., PHFNG, BANITA, SONDA, LARI FARI i inni ...

 • W połowie kwietnia rozdane zostaną Fryderyki (Nagrody Polskiego Przemysłu Muzecznego). Nominacja w kategorii płyta roku Hip Hop:

  Electric Rudebojz - Kolejny Krok
  Liroy - Bestseller
  Molesta - Taka Płyta
  Paktofonika - Kinematografia
  Fisz - Na Wylot

 • 16.02.2002, we Wrocławiu odbył się chyba największy hiphop'owy festiwal w naszym kraju. Na imprezie w Hali Ludowej wystąpili tacy wykonawcy hiphopowi jak: WARSZAFSKI DESZCZ, MOLESTA Ewenement, PIJANI POWIETRZEM (Paktofonika i Ego), O.S.T.R., FENOMEN, PONO, Mor W.A., FU, E.B.S., KILLAZ GROUP, K.A.S.T.A skquad, CFC - breakdance, M.C.F.

 • 13.01.2002, potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o drugim i zarazem ostatnim albumem PFK. Płyta będzie nosić tytuł "Z archiwum kinematografii", jej premiera planowana jest na wiosnę tego roku (osobiście nie sądzę - wiecie jak to jest z tymi terminami). Nie będzie to jednak taki zupełny koniec Paktofoniki - Rahim i Fokus będą występować ze sobą pod nazwą Pockahontaz, natomiast razem z kolegą z grupy "Ego", Śliwą, stworzyli skład Pijani Powietrzem, który ma w planach wydanie płyty i liczne koncerty.

 • 07.01.2002, premiera singla Fisza z utworem "30 cm", z ostatniego albumu "Na wylot". Na krążku oprócz oryginalnej wersji z albumu, znajdzie się tam też remix, wykonany przez Fokusa. FO wraz z RAHem pojawiają się w niej także gościnnie jako raperzy.

Wiadomości o Paktofonice z 2006 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2005 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2004 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2003 roku
Wiadomości o Paktofonice z 2002 rokuAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl