Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
White House - Kodex

Wreszcie - to słowo użyje jeszcze kilka razy w tej recenzji. A dlaczego? Bo wreszcie Magiera i Lasscah wydali płytę, wreszcie od czasów chyba "Wspólnej Sceny" mamy kompilacje na której rymują wszyscy najlepsi emsi w Polsce, wreszcie płyta bez żądnych podziałów, bo na jednej sqadance są m.in.: O.S.T.R., Fokus, Gutek, Pezet, WWO, Wall-e, Fenomen, Łona, Peja, Tede, Red, Fisz, wreszcie jest płyta na którą nie usłyszymy złego słowa, bo każdy kto słuch polskiego hh znajdzie coś tu dla siebie, wreszcie płyta nie do skopiowania [jest naklejka z ostrzeżeniem, że przegrywanie grozi zniszczeniem sprzętu] ale to pewnie już zostało ominięte.
Wreszcie współpraca Fokus z Gutkiem [nie licząc "Ja To Ja"], której owocem jest fenomenalny numer "Są Dni". Wreszcie jest panna Natal.ka która zachwyca głosem, śpiewem [i nie sepleni - patrz Evah:]. Wreszcie Tede truskuluje hehe.
No dobra dość tego "wreszcie".
Jak zwykle trzymają poziom: WWO tym razem z Korasem w "Z Dala Od Zgiełku", Wall-e w "1000 Osób", Peja "Mnie To Nie Zachwyca", Fenomen "Złośliwy Uśmiech", wszystkie te kawałki to właśnie taki kodex dla dobrego chłopaczyny, nawet Tede w swym numerze nie baunsuje, lecz na swój sposób niesie przekaz. I niech posłuchają tego Ci którzy myślą, że "podbijają" rynek swym kiepskim legalem.
Zadziwia również Red w swym "Ragga" numer fajny, oryginalny, ale tylko na parę przesłuchań, bo z czasem zaczyna męczyć słuchacza. Jednak przede wszystkim dziwi utwór Fisza, któremu bliżej już do muzyki jego ojca niż do HaHa. Nie można zapomnieć o Łonie, a mieszkaniec Szczecina tym razem nie rozśmiesza, lecz skłania do refleksji, "Piękny Dzień By Zadzwonić".
Jedynym wyjątkiem jest Esencja [F.f.o.d.] "Po Drugiej Stronie" kawałek znalazł się chyba jedynie przez wzgląd na wrocławskie korzenie.
Podsumowując, jest to płyta prawie idealna, może nie zachwyca, nie porywa, ale trzyma najwyższy z możliwych poziomów w tej Polsce i oby takie projekty pojawiały się regularnie na naszym rynku.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. In
02. O.S.T.R - Na Raz
03. Fokus & Gutek - Są Dni...
04. Pezet & Flexip - Oczy Otwarte
05. W.W.O. & Koras - Z Dala Od Zgiełku
06. Wally - 1000 Osób
07. Ekonom i Żułf (Fenomen) - Złośliwy Uśmiech
08. Esencja (F.F.O.D.) - Po Drugiej Stronie
09. Łona - Piękny Dzień By Zadzwonić
10. FU - Brud Społeczeństwa
11. DonGuralEsko - Jestem Tym Typem
12. Włodi, Pono, Daf - Na Żywo
13. Peja - Mnie To Nie Zachwyca
14. Verte, Wally, Natalka - Uwierzyć W Siebie
15. Tede - Ile Można?
16. Natalka - Są...
17. Red - Reggae
18. Fisz - Na Sznurowadle
19. OutAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl