Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor

DJ 600V - 600'C

O Voltowych produkcjach jest zawsze głośno i za każdym razem z innego powodu, pierwsze były najlepszym przeglądem całej hiphopowej Polski, następny stopniowo nie dorównywały swoim poprzedniczkom, aż stanowiły wzór tandetnych składanek jak np. "V6".
600 stopni miała być przełomowa, zarówno pod względem muzycznym jak i gości na niej się znajdujących. Znów miała być wykładnikiem najlepszego ojczystego rapu. Patrząc na spis, rzeczywiście tak jest, sqad podobny do tego np. z Kodexu czyli sama czołówka naszej sceny, ale między Tedeuszem, K.A.S.T.ą., Peją są też mniej znani, ale jedynym godnym uwagi jest Żusto, który bardzo długo jak na Polskę siedział w podziemiu, bo grał już w 1997 r. support przed Kalibrem44 i jego kawałek "Kiedy Obraca Się świat" pokazuje, że tych lat nie zmarnował.
Ale czy o nowym Volcie będzie głośno??? Będzie bo cały czas jest za sprawą MerceTedesa, który udowadnia, że jak rymuje o bibach to nie ma sobie równych, a numer huczy niemal na każdej hh imprezie, będzie bo Rahim z Meą "sięga gdzie wzrok nie sięga", a bit w tym numerze jest po prostu majstersztykiem król wśród syntetyków i nawet ja wróg takiego plastiku mogę go słuchać w kółko, natomiast sam Rahim, który przyzwyczaił nas do składania całych wałków na jedną końcówkę, zaskoczy słuchacza taką różnorodnością rymów, że zastanawiam się dlaczego wcześniej tak nie rymował, bo brzmi to znacznie lepiej. Będzie głośno bo jest wreszcie cały Zip Skład w "Każdy Z Nas", może kawałek nie jest jakiś specjalny, a dzięki niemu wiemy, że jednak drugi "Chleb Powszedni" się prędzej, czy później ukarze.
Ciekawie i śmiesznie prezentują się numery Baku Baku Składu [+Gutek] oraz nowej K.A.S.T.A.'y [Wally, Gural], pierwsi za czerwone oczy drudzy za wychylylylanie.
Ale żeby tak kolorowo nie było, to główny bohater tej produkcji czyli pan Sześćsetka nie wystrzegł się błędów, oprócz tych paru perełek bity nie powalają na kolana owszem jest znacznie lepiej niż na "Wqrwionych bitach", ale do najlepszych, do Białego Domu daleka droga. Volt znikną na jakiś czas, ale jakby posiedział jeszcze jakiś czas nad tą płytą byłoby więcej lepszych wałków. Nie wiem również czym się kierował zapraszając na płytę Kiwi - za to wiem jedno, dziewczyno po tym co tu pokazałaś odepchnęłaś chyba wszystkich swych potencjalnych podrywaczy, następnym kompletnym niewypałem jest kawałek Peji, anemiczny gdzie ta moc i różnorodność flow towarzysząca płycie "Na Legalu?", słaby text plus jeszcze gorsze rymy. Trzeci za to przebijający wszystko na tej płycie jest ostatni track Żuroma i Borixona ten drugi całe szczęście ograniczył się jedynie do refrenu, za to Żurom powinien się wsłuchać w słowa innego emce z tej produkcji; CNE nawija: "im biada tym co w taktach się nie mieszczą, szkoda gadać", a później przestawić słowa w swym refrenie, który brzmi "daleko od chujni, bliżej zwycięstwa" - "bliżej chujni daleko od zwycięstwa" czyż nie lepiej to brzmi?
Mimo wszystko Volt w nowych klimatach lepiej się czuje niż na poprzednich dwóch płytach, ale przecież gorzej już nie mogło być więc trzeba liczyć na to, że dopiero następna produkcja spod ręki DJ 600V będzie wypasem.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE DJ 600V - 600'C:

01. Intro
02. Tede - MercTedes S600
03. Żusto - Kiedy Obraca Się świat
04. Rahim feat. Mea - Ideału Potęga
05. Kiwi - Klubowy Podryw
06. Baku Baku Skład feat. Gutek - Spójrz W Nasze Oczy Czerwone
07. Franek - Taki Jestem
08. Truka Skład - Właśnie Tak Trzeba
09. Red - Kooperacja
10. 7Łez - Po Woli
11. Peja - Chcesz Rapu?
12. Zip Skład (Pono, Sokół, Fu, Felipe, Koras, Mieron, Jędker) - Każdy Z Nas
13. Mes feat. Lerek - Cześć Mes
14. K.A.S.T.A. - Wychylylybymy
15. Vienio i Pele - Rewolucja
16. MOR W.A. - Bóg Dał To Wszystko Nam
17. Juchas - Grasz Dalej
18. Fenomen - Powiedz...
19. Żurom feat. Borixon - Słyszysz...All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl