Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Pijani Powietrzem - Zawieszeni W Czasie I Przestrzeni

Po wielkim sukcesie jaki odniosła "Kinematografia" wszyscy czekają na drugą płytę Paktofoniki "Z Archiwum Kinematografii" zawierającą jeszcze utwory nagrane za życia Magika. Jednak zanim to nastąpi pod nazwą PIJANI POWIETRZEM Rahim i Fokus wraz ze Śliwą z czę100chowskiego squadu EGO wydali płytę pod tytułem "Zawieszeni W Czasie I Przestrzeni". Na krążku znajdziemy 14 tracków (wraz z Intrem i Outrem oraz 2 skitami) o łącznej długości 40 minut czyli nie za dużo, ale jakość materiału wynagradza krótki czas CD. Płyta nie ma nic wspólnego z Kinematografią, bardziej można ją porównać z pierwszą płytą EGO "Nibylandia". Utwory są bardzo spokojne i relaksujące.

Zaskoczeniem jest to iż na płycie rymują tylko Fokus i Śliwka natomiast Rah zajął się robieniem podkładów, a jego głos usłyszymy wraz z Siwusem tylko w jednym kawałku pt. "M.A.T.O.". Oceniając Fo wystarczy powiedzieć że nadal jest zajebisty. Jego charakterystyczny głos i świetny flow plus genialne rymy znamy już z pierwszej płyty PFK, a na tej potwierdził swój wysoki poziom. Natomiast jeśli chodzi o Śliwke to musze przyznać że z początku nie "leżał" mi jego trochę dziwny głos. Jednak z czasem gdy przesłuchałem wszystkie utwory kilka razy i przyzwyczaiłem się do niego to okazało się że bardzo pasuje do tej płyty i tworzy przyjemny klimat. Również ten MC posiada ciekawy flow i dobre rymy dorównujące czasami nawet Fokusowi. Podsumowując obaj razem tworzą refleksyjną atmosferę, ich rymy są niekonwencjonalne tak że aż chce się ich posłuchać raz jeszcze. 
Oceniając podkłady trzeba przyznać że są......... inne. Sami twórcy mówią iż jest to "future hiphop". Rzeczywiście jeszcze czegoś podobnego nie było. Mnóstwo różnych niespotykanych dźwięków tworzy zakręcone, ciekawe i nie monotonne bity. Jednak nie przesadzono z nowością, podkłady zostały zrobione na wysokim poziomie. Świetnie są dopasowane do poszczególnych utworów tworząc wraz z tekstem jedną spójną całość. Ich produkcją zajął się jak wspominałem Rahim oraz D.J. Haem który wcześniej stał za adapterami w EGO, a także Fo i jego kumpel z FT2 B.E.A.T.Z. - Młody.
Wysłuchując płyty mi osobiście do gustu bardzo przypadł kawałek "Fotki" czyli opis panów dziennikarzy którzy nie znając się na tym co robią chcą oceniać innych. Genialny "Latający Holender" opisuje to co zachodzi w umyśle MC podczas tworzenia kawałka hip-hopwowego. Na bardzo dobrym poziomie są również "Labirynt" z motywem ze starego serialu który pojawia się w refrenie oraz "Myślę I Nic" a tak że "Późnym Popołudniem" w którym Śliwka pokazał naprawdę świetne rymy. Utwory te są pełne genialnych porównań i aluzji np. "...pozakręcane tak jak trasa Paryż - Dakar...", "...wchodzę tam niczym związki w reakcje...", "...gdy ja jak lokomotywa porywam cały pociąg...", "...HaIPe HaOPe na Europę skutecznie niczym Pan Proper...", "...zróbmy kawałek jak wałek na giełdzie...".

Podsumowując Pijani Powietrzem zaprezentowali bardzo ciekawy i nowoczesny materiał. Jest to płyta refleksyjna i nie znajdziemy tutaj żadnych kawałków które można puścić na imprezie. Za to świetnie nadaje się do słuchania w samotności, wtedy gdy możemy przemyśleć dokładnie cały utwór. Płytę na pewno powinni kupić fani Paktofoniki, ale i również ci którzy nie boją się eksperymentów i są znudzeni ciągle powielanymi tematami życia na ulicy. Jedynym minusem dla mnie tego spokojnego stylu jest to iż Fokus nie zaprezentował swoich powierzchni tnących czyli umiejętności bardzo szybkiego wyrzucania (to najodpowiedniejsze słowo) z siebie rymów. Ale za to Fo prezentuje jeszcze chyba dojrzalszy styl co w połączeniu z zakręconymi podkładami i ciekawym głosem Śliwy daje produkt pod nazwą "Zawieszeni W Czasie I Przestrzeni". Jest to CD bardzo ciekawe i niepowtarzalne.

Autor: Kamill

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE PIJANI POWIETRZEM "ZAWIESZENI W CZASIE I PRZESTRZENI":

01. Intro
02. Fotki
03. Latający Holender
04. Miniatury
05. Haemskit
06. Zmysły, Emocje
07. Labirynt
08. Równowaga
09. Myślę I Nic
10. Skit
11. Późnym Popołudniem
12. M.A.T.O. feat. Rah i Siwus
13. Outro
14. Aua Aua

PRODUKCJA NA PŁYCIE PIJANI POWIETRZEM "ZAWIESZENI W CZASIE I PRZESTRZENI":

01. Intro prod. Rahim
02. Fotki prod. Fokus scr. DJ Bambus
03. Latający Holender prod. DJ Haem, Rahim scr. DJ Bambus, DJ Haem
04. Miniatury prod. Młody scr. DJ Bambus, DJ Haem
05. Haemskit prod. FT2Beatz (Fokus, Młody) scr. DJ Haem
06. Zmysły, Emocje prod. FT2Beatz (Fokus, Młody) scr. DJ Bambus, DJ Haem
07. Labirynt prod. Rahim
08. Równowaga prod. Rahim
09. Myślę I Nic prod. DJ Haem, Rahim scr. DJ Bambus, DJ Haem
10. Skit prod. FT2Beatz (Fokus, Młody)
11. Późnym Popołudniem prod. Rahim scr. DJ Bambus, DJ Haem
12. M.A.T.O. feat. Rah i Siwus prod. Rahim scr. DJ Bambus, DJ Haem
13. Outro prod. FT2Beatz (Fokus, Młody)
14. Aua Aua prod. Młody scr. DJ Bambus, DJ HaemAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl