Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Pijani Powietrzem - Zawieszeni W Czasie I Przestrzeni

"tłumacze tłumokom, że siedzę w tym głęboko"
"jak czopek, ulokowany chłopek, pośród dwukropek: werbelków i stopek, łowca zwrotów schowanych do zwrotek"

Pijani Powietrzem to współpraca dwóch ekip Pokahontaz i Ego. Jak wiadomo oba sqady tworzą specyficzną odmianę naszego hh czyli "future hip hop". A co takiego innego jest w materiale Pijanych. Po pierwsze, bity, często to czysty drumm and bass oraz inne odmiany tej muzyki - "psycho trans". Po drugie sample, są kosmiczne, bardzo oryginalne, inni zapewne by je kategorycznie odrzucili, ale Rahim, Fokus, Haem i Młody [odpowiedzialni za podkłady], właśnie korzystają z tych wszystkich kosmosów, plus skrecze DJ Bambusa i Haema. Rymy, co tu dużo gadać, Fokus i śliwka, wymiatają pod każdym względem, Fokus jak zwykle strzela niczym CKM swymi rymami, a śliwka pokazał zupełnie coś innego, znacznie różniącego się od tego co można było usłyszeć na Ego, już nie śpiewa, nie podśpiewuje itp., dla mnie śliwka "pijany powietrzem" jest o wiele lepszy od tego "rozmarzonego w snach". Ale przejdźmy do samych kawałków.
Intro - dobre wprowadzenie do klimatu płyty, potem "Fotki" i od razy szok, mistrzowski podkład, sample to skrzypce [grające 1-wsze skrzypce heh] plus pianino i masa innych dźwięków, bit zajebiście, zajebiście, szybki, a wszystko doładowane skreczami DJ Bambusa. A temat to w sumie skrajna wersja "Chwil Ulotnych". Natomiast kolejny numer to zupełna zmiana klimatu, szybkości i w ogóle wszystkiego "Latający Holender" "zróbmy kawałek, ale w jakim stylu? cudowna podróż po winylu" i nic nie trzeba dodawać.
"Miniatury" - klimat to "mini wszechświaty", "mini mini małe" "ludziki", "szczególiki" do tego ciekawy bit. Po nim nie zmieniamy krainy gier i wsłuchujemy się w podskoki miniatur w "Haemskicie" sampel z mario z "pegazusa". A "Zmysły, Emocje" to mistrz pod względem textu, szczególnie Fokusa "upadam jak WuTeCe podwójnie", taki numer przy którym najlepiej położyć się i w spokoju się w niego wsłuchiwać. A skoro już leżymy, to możemy tak pozostać, bo "Labirynt" jest "dla wszystkich śpiących, dla wszystkich zasypiających", numer zaczyna się niepozornie ale potem nabiera pełni kolorowych kolorówJ....chłopaki poszukują właściwej drogi, którą można przejść przez życie. Potem następuje "Równowaga", czyli solo skit Smoka wraz z StRahimowym bitem.
I wreszcie jeden z faworytów tej płyty "Myślę i Nic", zarówno pod względem textu jak i muzycznym. Dużo dają przerywniki o sztruksach, pętelkach [mi szczególnie ten drugi się podoba] i koszącym trawnik Snoop Dog'u, po raz kolejny Pijani Powietrzem udowadniają, że proste tematy są najlepsze, w sumie dziwne, że nikt dotąd nie rymował o "totalnej pustce". Dalej znów przenosimy się w inny klimat tym razem arabskie łono natury, a czas to "Późne Popołudnie", w sumie już to było, ale te szybki wyjebany w kosmos bit daje niesamowity klimat, rymy brzmią tu, jak jeden z sampli [zresztą podobnie jest w innych kawałkach].
Kolejny kawałek, to według mnie numer jeden płyty "M.A.T.O", jedyny numer z rymami Rahima i Siwusa, może to przez to, że za mało słychać było tych dwóch mc's.....Zaczyna Siwus, rymuje podobnie jak na Ego, na koniec zajebiśćie wprowadza do zwrotki Fokusa, a Fikus : "czy ma to sens? Tańcz głupia dance!", następnie słyszymy śliwke, który w swym stylu "u u u unoszę się" "kukukurze sobie" no i na koniec Rahim, którego zwrotka rozkłada na łopatki, zajebiste rymy [ciekawe co to będzie na Archiwum], plus efekt "łokitoki" heh.
Track 13 to bardzo spokojne Outro, chyba za spokojne jak na tą płytę, może to właśnie jest ten jedyny minusik. I jeszcze na koniec bonus track "Ała", wyżej pisałem o oryginalności Pijanych, ale tu przekroczyli wszelkie granice, bo kto rymował o bólu zęba ??? Fokus z "eR" efektem boruje, a jęczący śliwka wyrywa, moja rada do tego kawałka, NIE Słuchajcie ostatnich 20 sec na słuchawkach, bo można wpaść w depresje!!! heh....
Wszyscy, którzy nastawili się na radosne "Ja to Ja" czy proste do rozkminki "Jestem Bogiem", zapewne się bardzo zawiodą, a słyszałem już głosy: łeeee myślałem, że to będzie jak Paktofonika...... [co nie oznacza, że nie podobała mi się Kinematografia, wręcz przeciwnie]. Natomiast moje zdanie jest takie, ja odkąd usłyszałem Ego, a potem się dowiedziałem o pracy Pokahontaz i Ego nad nowym projektem, to nie mogłem się doczekać płyty Zawieszonych W Czasie I Przestrzeni. Dla mnie jest to jedna z niewielu mistrzowskich polskich płyt, a z tych co się w tym roku [2002] ukazały, zdecydowanie najlepsza. Gorąco POLECAM!

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:
01. Intro
02. Fotki - śliwka, Fokus
03. Latający Holender - śliwka, Fokus
04. Miniatury - śliwka, Fokus
05. Haemskit
06. Zmysły, Emocje - śliwka, Fokus
07. Labirynt - śliwka, Fokus
08. Równowaga - Fokus
09. Myślę i Nic - śliwka, Fokus
10. Skit
11. Późnym Popołudniem - śliwka, Fokus
12. M.A.T.O - Siwus, Fokus, śliwka, Rahim
13. Skit [Outro]
14. Ała - śliwka, FokusAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl