Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Pezet-Noon - Muzyka Klasyczna

Napisanie recenzji płyty Pezet'a i Noon'a pod tytułem "Muzyka Klasyczna" jest chyba zbyt trudne dla tak początkującego recenzenta jak ja. Dlatego nie podejmę się tego zadania. Po prostu to CD jest genialne. Każdy kawałek jest dopracowany zarówno od strony tekstowej (przekaz i rymy Pezet'a) jak i muzycznej (podkłady Noon'a). Gdybym chciał opisać wszystkie utwory zajęło by mi to naprawdę dużo czasu i miejsca na tej stronie, a ponieważ to nie sajt o warszawskim MC, tylko o PFK to postaram się zmieścić w dwóch zdaniach (będzie to trudne bo ten krążek jest WYJEBANY).

Pezet jest świetny, ma genialne, niekonwencjonalne rymy które akcentuje po mistrzowsku. Jego nieprzeciętny styl, dopracowany flow jest trudny do przeniesienia na papier i dlatego tej płyty trzeba posłuchać, bo ja słowami nie potrafię opisać tego co robi ten eMCe!!! Postęp jaki zrobił od pierwszej płyty Płomienia 81 jest ogromny, co prawda po jego gościnnych występach na krążkach przyjaciół można się było spodziewać dobrej płyty jednak to czego dokonał na swoim CeDe przerosło chyba oczekiwania wszystkich. To niemal niemożliwe by zawrzeć w utworze tak dużą masę świetnych rymów, a w tym jeszcze jakiś głębszy przekaz. I nie będę tu nawet podawał tytułów gdyż musiał bym chyba przepisać wszystkie utwory w spisie poniżej (no może poza skit'ami). Pozwolę sobie wymienić gości jacy zostali zaproszeni do udziału w przedsięwzięciu pt. "Muzyka Klasyczna". A są to: Eldo, Ash, Małolat, Mes, D.J. Panda i Fokus. I właśnie dla tego ostatniego zacząłem w ogóle to pisać. Fo wraz z Pezet'em nagrali kawałek pod tytułem "Zimnafuzja". Utwór ten to typowa "wychwalanka" swoich umiejętności. A Fokusmok popisał się dobrą zwrotką potwierdzając swą klasę jak również dotrzymując kroku Pezet'owi (a to duże osiągniecie). Szkoda że nagrał tylko jedną zwrotkę a w dodatku jest ona krótsza od obydwu Pezetowych co pozostawia duży niedosyt.
"Dasz tu bit, mik masz tu hit, to dla sztuki
Ewidentnie tym tętnie, wszystkie chętne
Pętle w tym tempie chętnie daj tu mi
Dopóki mych powierzchni tnących doszczętnie nie stępie..." rymuje Fo
"...Dzisiaj to trio nie duet, Pezet znów wyjął amulet
Mikrofon błyszczy, z Fokusem i Noonem niszczymy pizdy
To orzeźwia jak Cooler, ta rzeźnia zostawia blizny..." przechwala się Pezet

Podsumowując fanom i przede wszystkim fankom Fokusa powiem: Sprawdźcie koniecznie tą produkcje nie tylko ze względu na gościnny występ Fo, ale przede wszystkim Pezet'a który tutaj przerósł wszystkich, i to nie dla dobrych gości ale dla niego samego warto nabyć ten krążek!!!

Autor: Kamill

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. To Tylko Ja
02. Re-fleksje
03. 5-10-15 feat. Mes
04. Fraza 01
05. Bez Twarzy
06. Seniorita (Gorąca krew)
07. Slang
08. Forma 2
09. Zimnafuzja feat. Fokus
10. Wibracja 03
11. Rap Robię feat. Grammatik, Małolat
12. Ukryty W Mieście Krzyk
13. Te Same Dni, Te Same Sny feat. Ash
14. Muzyka InstrumentalnaAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl