Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Pezet-Noon - Muzyka Klasyczna

"wpierdalam tylu słabych emc's jak takos, ten rap to miejski raport"
"moje myśli to kaszmir kotku"

Płyta na którą czekał, każdy "rasowy" słuchacz polskiego hiphopu, o postępie prac mogliśmy się dowiadywać z www.pezetnoon.prawda.org , no i wreszcie na początku kwietnia Muzyka Klasyczna zawitała na sklepowe półki. Do tej pory sprzedaje się jak świeże bułeczki.
Słyszałem, że ktoś próbował porównywać duet Pezet/Noon do Onar i O$ka, według mnie wygląda to tak: Pezet/Noon - Ekstraklasa, Onar i O$ka - IV Liga, a dokładniej podkłady Noon'a cały czas ewoluują, wchodzą nowe sample, zmienia się tempo, a O$ka robi pętle plus jakiś bicik i ot cała robota, jeśli chodzi o mc's to Pezet może pozazdrościć głosu kolegi z Płomienia81, ale jego podwójne, potrójne rymy w sumie wyrównują te braki. Wynik tego porównania 5:1 dla Pezeta i Noon'a.
A co usłyszymy na płycie, przede wszystkim muzykę Noon'a, który stał się klasą samą dla siebie, bity które poruszą każdego. To prawdziwe mistrzostwo podziwiamy od 1 do 14 tracku, bez żadnych słabszych momentów. Jak informuje nas tytuł [Muzyka Klasyczna], obfituje w same klasyki, według mnie na pewno zaliczyć do nich należy: "Re-fleksje", klip, który nakręcono do tego kawałka jest jednym z najlepszych jakie do tej pory widziałem w polskim hh, a rymy Pezeta autentycznie prowadzą do refleksji. Następny wypas to "5-10-15", współpraca z Mesem który rymuje równie dobrze jak Pezet, ciekawe czy "panie" w tym przedziale wiekowym będą nadal słuchać Pezeta heh.... nie będę cytował, bo to trzeba usłyszeć. Pozostajemy w klimacie pięknej gorącej krwi, "Seniorita", to jest zdecydowanie najżywszy kawałek na płycie i gdyby nie beznadziejna wstawka na początku było by miodzio. Warto też wspomnieć o ciekawym stylowo numerze "Slang" w którym Pezet mówi, że "kupa to kaka, stary to tata" itd. niestety znowu numer kończy się dziwnymi akcjami, tym razem Pezet "zesrał" się "szlubami" hmmm..... Kolejny gość na płycie to Fokus i "Zimnafuzja", według mnie, jego 30 sekund jest najlepsze na płycie, dlaczego bo: "ewidentnie tym tętni", Pezet też ostro szarpie frazami, choć momentami, aż je kaleczy, a Noon "komponuje jak Vivaldi". Następny numer to "Ukryty W Mieście Krzyk" po raz kolejny Pezet rozwala swymi rymami i ogólnie całym textem "tylko taki świat pozwala nam istnieć, marzyć i myśleć, chociaż życia nie pokolorował Disney", odchodzi od radosnego baunsowego świata i pokazuje swe prawdziwe [mam nadzieje heh] oblicze. I przedostatni kawałek to "Te Same Dni, Te Same Sny", współpraca z byłym reprezentantem Grammatika Ash'em, teraz widać, że światła Miast nie były by tą samą płytą bez Ash'a. Ten MC powoduje, że trzeba parę razy wcisnąć repeat by do końca zrozumieć zawiły sens wersów. Na koniec instrumentalny klasyk Noon'a "Muzyka Instrumentalna".
Małymi minusami są wspomniane wstawki tzn. niezbyt ciekawe dialogi, a większym brak Józka w "Rap Robię", bo co to za Grammatik bez Jotuze, a podobno sqad ten powoli przestaje istnieć.
Podsumowując: niesamowity duet, niesamowita muzyka Noon'a, niesamowite rymy Pezeta, czyli jeden z hiciorów tego roku JOŁ!!! Jak jeszcze nie masz Muzyki Klasycznej, to biegnij to sklepu, bo ci wykupią!!!

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:
To Tylko Ja
Re-fleksje
5-10-15 - gościnnie Mes
Fraza 01
Bez Twarzy
Seniorita [Gorąca Krew]
Slang
Forma 02
Zimnafuzja - gościnnie Fokus
Wibracja 03
Rap Robię - gościnnie Grammatik, Małolat
Ukryty W Mieście Krzyk
Te Same Dni, Te Same Sny - gościnnie Ash
Muzyka InstrumentalnaAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl