Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Paktofonika Jestem Bogiem

"Chcieliśmy dzisiaj wam przedstawić muzykę..."

To co zrobiła na naszym rynku Kinematografia chyba przeszło najśmielsze oczekiwania każdego słuchacza. Paktofonika jest znana niemal każdej (młodej) osobie w Polsce, dlatego teraz nawet epka będzie wywoływać wielkie zamieszanie. Bardzo ważnym faktem jest dedykacja płyty dla MagikaV. Uwagę również należy skierować na wzmiankę na temat słynnej reklamy "niesmacznych lodów". "Wydawnictwo informuje, że fragment utworu "ja to ja" został użyty w reklamie TV pomimo sprzeciwu zespołu PFK." [podpisano]: Gigant Records. Niech to przeczytają buraki którzy myślą, że ci co coś znaczą w polskim hh robią wszystko dla floty.
Ale przejdźmy do wartości muzycznych, płytka rozpoczyna się od bardzo fajnego intra "jak to co to za muzyka, jak to jaka to klika, jak to czyja liryka, jak to, to gówno nie ma odpowiednika, jak to kto to? oto PATOFONIKA". Numer dwa to oryginalna wersja "Jestem Bogiem" tzn. nie do końca oryginalna gdyż ocenzurowana. Następny track to już popis Fokusa, z kosmicznym podkładem (Fokus jako Foqsonik) - "Esperanto" z mistrzowskimi skreczami (DJ Haem), kawałek o kontaktach damsko-męskich, a mianowicie o mądrych kolesiach wyrywających inteligentne panny, i o tych nabitych kręcących z głupimi dupami, numer krótki ale konkretny.
I pierwszy remix "Jestem Bogiem" wykonany przez DJ Haem'a, słyszymy tutaj również wokal - śliwka (EGO), niech Gutek ma się na baczności, bo głos śliwki jest naprawdę zajebisty, bujający głową, choć zupełnie inny. "Stauo się !!!" - Rahim przedstawia swoją hiphopową historie, przekazując wiele ważnych "rad" "w pewnym momencie pytanie sam sobie zadałem, ile rzeczy zjebałem, ile spraw w życiu zesrałem. Cholera dopiero tera, to zło! przeanalizowałem" - każdy powinien sobie zadać to pytanie, czy aby na pewno wyszło tak jak miało być. Czas na drugi remix (Kipper) i według mnie najlepszy, refleksyjna muzyka i ponad sześć minut rozmyślania o boskiej ambrozji, jak jeszcze spali się do tego boskie ziele J to na dłuuugo stanie się najprawdziwszym Bogiem. "T.J. Telewizor" - Magik, pozornie to jak na Maga banalne rymy, dziwny temat, ale to tylko pozory, bo Magik jak zwykle wszystko to tak zakręcił, że trzeba dłużej posłuchać tego numeru, a cały sens w tym, że typowy Polak nie wytrzyma bez Tv, a Męska Szowinistyczna świnia to już na bank bez telewizji nie może. Bit dziwny, ale klimatyczny. Kolejne dwa kawałki to remixy wykonane przez 1-wszy (Rahim - Straho), 2-gi (Foqsonik). Pierwszy remix jest bardzo prosty - średni. Natomiast drugi to kolejna zajebista wersja Jestem Bogiem, której towarzyszą dźwięki raczej mało związane z HaIPeHaOPem, ale są wspaniale wkomponowane i tworzą niepowtarzalne brzmienie. Na zakończenie, akcja która rozłożyła mnie na łopatki. Bonusik czyli chłopaki z Paktofifki - Strahim i Fikus oraz bogowie Fo i Rah podkreślają iż komercja ToNieMy.
Na płycie również znajduje się klip Jestem Bogiem. Singiel jest tylko lub aż potwierdzeniem, tego że Paktofonika ciężko pracuje nad nowymi produkcjami, a do tej epki podeszła w pełni profesjonalnie. Naprawdę warto ją nabyć, i czekać z niecierpliwością na nadchodzące wielkim krokami premierę Archiwum Kinematografii.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. Jestem Bogiem (Cenzor)
02. Esperanto (FKS Solo)
03. Jestem Bogiem (DJ Haem Rmx)
04. Stauo Sie!!! (Rah Solo)
05. Jestem Bogiem (Kipper Rmx)
06. T.J. Telewizor (Mag Solo)
07. Jestem Bogiem (Straho Rmx)
08. Jestem Bogiem (Foqsonik Rmx)
09. Bonusik (Dla Redaktorów)
10. (Klip)All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl