Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
HST - Masy Ludu. Na Językach

"będę w tych stronach popularniejszy niż Madonna"
"nie zamknę się choćbyś kurwa przyszedł z gerdą"

Zanim pojawiła się ta solówka, dużo mówiono, że będzie to "przezajebista" płyta wypas nad wypasy i takie tam, szczerze mówiąc nie wierzyłem w to. Owszem Hastu dobrze prezentował się najpierw na Ekspedycjach, potem na Alchemii [mamy tutaj remix z tej płyty "Słyszysz Hast?"], ale żeby to miało powalać...raczej nie.
A teraz kiedy już przesłuchałem ten materiał, mogę stwierdzić, że Hast jest jednym z najlepszych emsi rodem z Silesi. Muzyką na płycie zajęli się Jajonasz i Igor: stworzyli coś zupełnie nowego, bardzo oryginalne bity, dużo elektronicznych dźwięków, mocny dudniący bas i po raz kolejny śląskie produkcje wyrabiają swój zajebisty klimat.
Featuring'i zrobili Gutek, Siloe, Kalecik, Fokus, Pih, Risku: Gutek jak zwykle mistrzowskie reggae w "Na Językach" w którym nie rozumiem dlaczego Hast gada, że "warszawskie recenzję brzmią nędznie" po co to?.... Dalej dwa razy słyszymy Risku w "Na Majku 2" z starym bitem z 97 roku(!) bardzo dobry popis umiejętności obu emsi oraz w "Będzie Nas Więcej". Także bardzo dobrze wymiata Kalecik [ciekawe flow] w ostrym wałku "Proste". Kolejna dobra współpraca tym razem z Pihem, zdeka dziwna, bo gdzie Białystok, a gdzie KaCe...no a numer o kiepskich dniach jak wskazuje tytuł "Masz Ten Zły Dzień". Ale zdecydowanie najlepszym numerem z gościem jest "Alkoholizm", gdzie Hastu i Fokus nawijają jak wóda działa na całe GieOPe "gdzie jest wóda, ej ty brat, brat, gdzie jest wóda?".
Ale przejdźmy do tracków w których słyszymy tylko HaeSTe i jego śląską gwarę, a z tych zdecydowanie najlepszym jest tytułowy numer "Masy Ludu" coś ala pokaz umiejętności "Hastu szybszy niż fastfood" i krótki opis śląskiego klimatu oraz drugi podobny klimatycznie "Pierońsko Kurwica" "mam pomysły złote, ale będą platynowe potem". Także dobry jest najmroczniejszy numer "Memento Mori" chyba każdy się domyśla o czym jest. Ogólnie dużo tu kawałków na podobnym dobrym poziomie czyli jedynym wyjściem jest nabycie tej płyty.
Podsumowując: "Czy zmienił rap HaeSTe?" chyba nie, ale na pewno wniósł coś nowego. No i na pewno jest to ta jedna z niewielu dobrych płyt spośród tego całego szajsu, który ostatnio zasypuje sklepowe pułki.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:
Intro
Na Językach - gościnnie Gutek
Kilka Minut Z Nią - gościnnie Siloe
Miasto Patrzy
Falstart
Memento Mori
Proste - gościnnie Kalecik
Masy Ludu
Skit w Kit
Alkoholizm - gościnnie Fokus
Mam Ten Zły Dzień - gościnnie Pih
Pierońsko Kurwica
Na Majku 2 - gościnnie Risku
Suki
Będzie Nas Więcej - gościnnie Risku
Słyszysz Hast? [remix Jajonasz]
Outro
Kilka Minut Z Nią [remix Igor]All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl