Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Fisz - 30 cm

Fisz 7 stycznia 2002 wydał już drugiego singla pod tytułem "30 cm" promującego jego album "Na Wylot". Po pierwszej EP'ce "Tajemnica" na której znalazły się różne wersje tegoż utworu, teraz przyszła kolej na kawałek "30 cm". Na CD znalazła się oryginalna wersja znana z płyty, a także 3 zajebiste remixy, wersja "Instrumental" (podkład) i "Acapella" (sam wokal) oraz dwa bonusy. 

Jak się zapewne domyślacie nie pisałbym o tym gdyby na tym singlu nie było akcji Fokusa bądź Rahima. Tak się składa że obaj mają swój mały udział w tej produkcji. Mianowicie Fokusonik zmixował utwór, a dodatkowo wraz z Rahem dodali po zwrotce tak że powstał całkiem nowy kawałek. "30 centuf" bo tak ten remix nazwali to całkiem nowy utwór nie mający może poza początkiem nic wspólnego z wersją eFIeSZet'a. Dobre teksty "naszego" Pokahontaz oraz mocniejszy podkład Fo sprawiły że ta wersja bardziej podoba mi się od oryginału, może dlatego że Fok's i Rah wprowadzili swoimi zwrotkami trochę życia do tego kawałka. Swoją wersje zrobił też brat Fisza i zarazem jego D.J. - M.A.D.. Jak przystało na eMADe, który wyrobił sobie już bardzo dobrą opinie udzielając się na wielu produkcjach, jego remix trzyma wysoki poziom. Również on swoim podkładem i screchami wprowadził dużo życia do "30 cm". Trzecia wersja tytułowego utworu została stworzona przez S-imbe i również jest ciekawa, bardzo pogodna i całkowicie inna od tego co znamy z "Na Wylot". Dalej "Instrumental" i "Acapella", wiadomo o co chodzi jak by ktoś chciał się pobawić i zrobić jeszcze coś innego to napewno sam wokal mu się przyda. Na koniec wydawca Fisza, firma Asfalt Records przygotowała Bonusik w postaci dwóch teledysków. Mamy zarówno clip do "30 cm" jak i także wcześniejszy filmik do "Tajemnicy".

Podsumowując trzeba powiedzieć że na singlu mamy ciekawe zestawienie remixów i ....... w sumie to tylko tyle. Według mnie, zamiast teledysków (które i tak każdy zobaczy w TV) można by było wstawić jeden, albo dwa nowe utwory eFIeSZet'a, a wtedy ten singiel był by naprawdę godny polecenia.

Autor: Kamill

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. "30 cm" Radio Edit
02. "30 cm" M.A.D. remix
03. "30 centuf" Foqsonik Remix feat. Pokahontaz
04. 12'' S-imba Remix
05. Instrumental
06. Acapella
Bonus:
07. "30 cm" Video (director's cut)
08. "Tajemnica" - videosAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl