Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Ego - Nibylandia

W roku 2001 w całej Polsce ukazała się pierwsza płyta czę100chowskiej grupy EGO. W jej skład wchodzą: Śliwa, Siwus oraz D.J. Haem. Krążek jest inna od tego wszystkiego co do tej pory było wydane na polskiej scenie hip-hop'owej. Na "Nibylandi" znajduje się 13 tracków których naprawdę warto przesłuchać.

Obydwaj MC mają bardzo interesujące barwy głosu. Siwus bardzo delikatną i subtelną, miło się go słucha, natomiast do głosu Śliwki trzeba się przyzwyczaić, gdyż na początku trochę on irytuje. Jednak po pewnym czasie aż nie można sobie wyobrazić żadnego utworu bez niego. Obaj rymują w bardzo charakterystyczny sposób przeciągając końcówki, słowa wymawiają bardzo powoli wszystko to tworzy świetny chillout'owy klimat. Rymy są i niemonotonne, dużo jest porównań i niekonwencjonalnych skojarzeń, które sprawiają że płyta długo się nie znudzi.
Podkłady zrobione przez D.J. Haem'a są genialne i dopracowane w każdym szczególe. Dostosowano je do chillout'owego stylu całej płyty. Są łagodne, obok dobrego bitu pojawiają się interesujące i miłe dźwięki tworzące miły klimat.
Na początek już w Intrze zaskakuje niezły pomysł, utwór został zrobiony w konwencji "Lokomotywy" Tuwima. W bardzo dobrym utworze "Nibylandia" Śliwka i Siwus wprowadzają nas w radosny i entuzjastyczny styl całej płyty. Dalej znajduje się utwór który mi bardzo przypadł do gustu "Ten Dzień" wystąpili w nim Słoniu i Pietia którzy również swe zwrotki zaśpiewali w podobnym stylu jak EGO czyli od niechcenia co tworzy luźny i odprężający kawałek. Godne zauważenia są też "Cuda Nie Widy" w którym również wystąpili goście, Fo i Rah to klasa sama w sobie i nic dziwnego że powstał świetny track. Podoba mi się również "Fenomenalny Miernik", Siwus próbuje tutaj na jednym oddechu zarymować jak najwięcej wersów co daje fajny efekt, ciekawy jestem jak to będzie mu wychodziło na koncertach? Sliwka dołożył świetną zwrotkę z dobrymi rymami "...czy nie wspaniale by było choć przez chwile zamienić się z motylem...". Również świetnie się prezentują wersy w kawałku "Rytmy Zwątpienia", "...choć chciał bym widzieć bez skazy krajobrazy, olbrzymie wodospady i lśniące obrazy. Oj! ups nie da rady, za horyzontem dawno już jest słońce, niebo pochmurne. Więc składam sobie słowa różne, to milion myśli na sekundę, aby tak dalej...". 

Oceniając płytę nie można pominąć gości jacy na niej wystąpili. Niektórzy nawet uważają że zaproszeni artyści do nagrania utworów na płycie są miernikiem wartości krążka. Jeżeli by przyjąć takie kryterium oceny to ksywy: Fokus i Rahim (Cuda Nie Widy, Marzenia Senne), Słoniu i Pietia (Ten Dzień) oraz Swift (Ku Tobie) mówią same za siebie. Jeżeli nudzi was już uliczny styl i chcecie się oderwać od problemów dnia codziennego to tematyka utworów zawartych na "Nibylandi" pomoże Wam w tym!

Autor: Kamill

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. Rozweselające
02. Nibylandia
03. Ten Dzień feat. Słoniu, Pietia
04. To I Owo
05. Czy Kiedykolwiek I
06. Cuda Nie Widy feat. Fokus, Rahim (Pokahontaz)
07. Fenomenalny Miernik
08. Symbol
09. Rytmy Zwątpienia
10. Ku Tobie feat. Swift
11. Czy Kiedykolwiek II
12. Baju O Baju
13. Marzenia Senne feat. Fokus, Rahim (Pokahontaz)All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl