Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
"zadziwiająco lekkie, wyśnione, płynne, plastycznie miękkie...."

Nibylandia zaskoczy słuchacza pod każdym względem, już sama okładka sprawia, że ciężko oderwać od niej oczy, na pierwszy rzut oka [narządu wzrokowego - żeby nie było powtórzenia heh] wygląda to na okładkę jakiegoś "techniacza" lub "housika", lecz mały napis z tyłu mówiący nam wszystko "FUTURE HIP HOP". Płyta wydana przez, uwaga! - Universal Music.
Ale największym zaskoczeniem jest sama muzyka [Haem] - kosmiczne bity, jest full sampli puszczonych od tyłu, co razem daje niesamowity klimat rodem z nibylandii. Były niby słuchy, że chłopaki [śliwka, Siwy] będą śpiewać itp. ale ja sobie to zupełnie inaczej wyobrażałem. Już po jednym przesłuchaniu, odlatuje się do "nibylandii" czy innej bajkowej krainy, texty są z pozoru niesamowicie zawiłe, ale zrozumiałe i ostro wbijają się w głowę.
Ego prezentuje słuchaczowi swoje sny, marzenia i przeżycia podczas bakania....Najlepszym tego przykładem i zarazem najlepszym numerem jest "To i Owo", rymujący - śpiewający śliwa ukazuje swój świat. Warto podkreślić, że texty to nie proste i bezsensowne farmazony przepalonych debili, tylko pełne poezji "tworzę na pół z Mickiewiczem", niosące przekaz rymy. Goście na płycie to między innymi Pokahontaz - Fokus i Rahim jak zapowiadali będą tworzyć future hip hop, no i w "Cuda Nie Widy" Fokus buja swym flow, a Rahim rozwala na łopatki swymi rymami: "z jednej strony bida, wqrwia jak wyskok hemoroida, a tu brzydal odlegle od ciebie jak zaginiona Atlantyda". W drugim kawałku "Marzenia Senne" Fo i Rah pełnią drugoplanowe role, występując w refrenie, natomiast chłopaki z Ego odsłaniają po raz kolejny tajemnice swych snów.
Kolejnym oryginałem, który maxymalnie zaskakuje to "Baju O Baju" podkładem są bitboxy, plus śliwka i jego "tara tartą tatatartątą" hehe, a temat wiadomo bajki o bajkach.
Właściwie każdy kolejny numer można różnie interpretować i wiele napisać o nich, ale to zostawię wam, bo nad to płytą każdy powinien trochę pomyśleć i koniecznie ją mieć albo chociaż parę razy przesłuchać. Gorąco polecam!!!

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. Rozweselające
02. Nibylandia
03. Ten Dzień feat. Słoniu, Pietia
04. To I Owo
05. Czy Kiedykolwiek I
06. Cuda Nie Widy feat. Fokus, Rahim (Pokahontaz)
07. Fenomenalny Miernik
08. Symbol
09. Rytmy Zwątpienia
10. Ku Tobie feat. Swift
11. Czy Kiedykolwiek II
12. Baju O Baju
13. Marzenia Senne feat. Fokus, Rahim (Pokahontaz)
14. A To DlaczegoAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl