Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Ciąg Dalszy - Zagadka

"wiesz o czym jest gadane?"
"ciągdalszy squadians"

Ci z Was, którzy mieli do czynienia z płytą Ego - Nibylandia, będą miło zaskoczeni produkcją "Za-Gadka?", także częstochowskiej ekipy Ciągdalszy. Jest nawet jeden spójny element Haem, który zajął się muzyką i po raz kolejny wyszło mu to perfekcyjnie, bity idealnie się komponują z flow trzech MC's: Dudni, Mentlik oraz Pi, muzyka tu nie jest tylko dodatkiem, lecz tworzy niepowtarzalny klimat do rozmyślania i zastanawiania się nad... "Zagadką". Słuchacz dostaje dużą dawkę opisów emocji, moc przeróżnych skojarzeń i przenośni. Texty są przemyślane i brak w nich przyziemnych wątków, niestety ucierpiały na tym rymy, ale coś za coś.
Kierując się tytułami kawałków na pewno się nie domyślimy o czym one są, bowiem kto by wpadł na to, że "Tyranozaury" to opis przebiegłych panienek, albo "świeci i Błyszczy" to ponury i raczej "burczący" blask światła, zdradzę, że jest to skit z najbardziej odrażającymi odgłosami! J. A faworytami są "Tam"; zarówno pod względem muzycznym, bo zaczynamy od miłych spokojnych dźwięków trąbki, które stopniowo przechodzą w ostrą perkusyjno - basową "siekankę", również chłopaki dopasowali swe flow pod muzykę, Dudni rymuje spokojnie, natomiast Pi bardzo energicznie. Ogólnie co do flow, to rzadko się słyszy tak dużą paletę różnorodnego flow na jednej płycie, a na "Zagadce" niemal co kawałek każdy z chłopaków zmienia swój styl i brzmienie. Następnym godnym polecenia numerem jest "Tranz. Taniec Małp" o ludziach - małpach, którzy wpadli w bezcelowy, życiowy trans z którego nie mogą wyjść.
Goście na płycie też się dobrze komponują z jej klimatem i wnoszą dużo świeżości, a kawałki: "Głowa ścięta Dźwiękiem", "Dnoceanu", "Oczymarudzisz?" oraz "Miło" z wokalem Magdy [Cudawianki] należy zaliczyć do ciekawszych na płycie. "Za-gadka" to płyta z pewnością inna niż wszystkie, ale czy będzie to Wam odpowiadać, jeśli macie dość schematycznych płyt z podobnymi bitami i treściami to spełni wasze oczekiwania, jeśli nie to pewnie powiecie, że to wielki chaos, a rymujący sami się zgubili w natłoku metafor. Moim zdaniem tej płyty nie należy oceniać po jednym czy dwóch przesłuchaniach, bowiem z każdą następną minutą spędzoną z tą płytą dostrzegamy jej wartości i rozwiązujemy tą zawikłaną "ZA-GADKĘ". Polecam.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:
01. Podobno Podobne
02. Zastanawiam
03. Głowa ścięta Dźwiękiem - gościnnie: Czubass [Ideo]
04. Miło - gościnnie: Cudawianki
05. Tyranozaury
06. Nie Ma To Tamto
07. Elementarnie Dudni I Piszczy
08. Jasne
09. Tranz. Taniec Małp
10. Dnoceanu - gościnnie: Pijani Powietrzem - Fokus, śliwka
11. świeci I Błyszczy
12. 360Brót-Powrót
13. Tam
14. Porap
15. Oczymarudzisz? - gościnnie śliwka [Tu i Tam]
16. Zapytaj Dziadka
17. Co To Za Zagadka?All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl