Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Blokersi - Soundtrack

Soundtrack filmu Sylwestra Latkowskiego, jest to już druga ekranizacja dotycząca hiphopowych klimatów [wprawdzie "My Rugbiści" nie do końca była o hh, ale w końcu liczy się też tło muzyczne]. "Blokersi" to już istna bomba komercyjna, o filmie nie tylko głośno jest w każdym hh magazynie ale również w zwykłej prasie np. Wyborcza itp. wszyscy na około gadają o tym filmie. A polski hip hop postawił kolejny krok do przodu, bo mamy pierwszy dokumentalny film dotyczący tylko i wyłącznie naszej kultury.

Oka dobra, dobra ale się rozpędziłem, nie o tym miałem. Jednym z wielu plusów Soundtracku jest ilość utworów, nie dość, że niemal wszystkie prezentują wysoki poziom to jest ich, aż UWAGA: 31! [wliczam też skity] ale jak to brzmi. A na płycie usłyszymy między innymi: Paktofonike, Grammatik, O.S.T.R'ego., Pezeta, Fisza, Fenomen...
Mimo tylu znakomitych i znanych ekip, to równie dobrze, a czasami nawet lepiej prezentują się mniej znane ekipy i zdecydowany prym wśród nich wiedzie Sfera bródnowski sqad wyraźnie pokazuję, że Warszawa to nie tylko znane w całej Polsce sqady, wręcz przeciwnie stolica dysponuje bardzo mocnym podziemnym potencjałem, ich kawałek "Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia" uzbrojony jest w jeden z najbardziej bujających podkładów. Chłopaki wyrobili swój własny lajtowy styl, dzięki czemu ich muzy słucha się naprawdę dobrze [zresztą więcej o nich napisał CSś w dziale nielegale]. Dobrze również wypada Rapafun - "Zmieniłem Się", naprawdę dobre rymy "prosto od debila" hehe, a mi szczególnie do gustu przypadł flow Lewej, oby tak dalej. Niestety wśród tych nowych ekip są też niewypały i to ogromne, a zdecydowanie takim jest Ascetoholix - "Mówią, Że Raperzy Upadną" - jakby tak wyglądał polski hh to na pewno by upadli i to z wielkim hukiem.
Przyszedł czas na "potentatów" na naszej scenie, niemal bez wyjątku wszyscy którzy wyrobili sobie dobrą markę wśród słuchaczy nie zawiedli. Paktofonika dała swój najlepszy remix "Jestem Bogiem" zrobiony przez Kippera pochodzący z epki Jestem Bogiem poświęconej śp. Magikowi. Pezet pokazuje mistrzostwo w trackach nr: 2 i 8 [wraz z Eisem]. Red swoimi "azjatyckim" bitami naładowuje dodatnio i tak już mocne numery Eldo ("Nienawidzisz Mnie") i O.S.T.R.'ego ("Pokaż Mi To"). Ciekawie również wypada współpraca Leszka Możdżera wraz z Grammatikiem i Fenomenem w kawałku znanym z światła Miast "Każdy Ma Chwile" tym razem podkład stanowi żywy fortepian. Echo ze swym najoryginalniejszym kawałkiem "Długopisy" pokazuje, że tego typu sqadanki potrzebują odrobiny luzu i odpoczynku od tych blokowych tematów. Także nie zawiodła najlepsza ekipa z Poznania Killaz Group "Pod Blokiem" [to nie żadna aluzja, a propos Echa hehe], czekamy na tą upragnioną płytę "kuzynów" z Wielkopolski. W tak licznym gronie ludzi muszą być też niestety porażki. A zaliczają się do nich D.W.A. "Jestem Tutaj" beznadziejny bit Volta rozpieprza w sumie dobre pomysły Speca i Dychy. Słabiutko też się prezentuje jeden z głównych bohaterów filmu Peja w swoim solowym numerze "Nie Zmienia Się Nic" oraz Tymon w "Jacy Wtedy Będziemy" ten numer nie zasługuje na przyciśniecie PLAY tj. w/w Ascetoholix.
Podsumowując wiadomo nikt nigdy nie zbierze tak dużej grupy sqadów które wszystkim by odpowiadały, ale na tym Soundtracku aka Sqadance znajdziemy wiele bardzo dobrych numerów dla których warto nabyć ten krążek. Polecam również obejrzenie "Blokersów".

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:
Moi rodzice boją się mojej muzyki - skit - DJ Volt
Nie Mogę Przestać - Pezet
Zmieniłem Się - Rapafun - Funny, Lewa
Jestem Tutaj - Spec, Dycha
Montana - skit - Eldo
Te Słowa - Eldo
Pierwszy Dzień Mojego Życia - Sfera
Mam To Kotku - Pezet, Eis
Koncert podwyższonego ryzyka - skit - Wujek Samo Zło
Długopisy - Echo
Nienawidzisz Mnie ? - Eldo
Magister Blokers - skit - Grammatik
Drewno [remix] - Fisz
A.B.C. - O.S.T.R.
Jak nas spostrzegano ? - skit - Kiełpo
Skąd Jestem - Aśka
Chłopaki którzy walczą - skit - Peja
Pod Blokiem - Killaz Group
Tym chłopakom o coś chodzi - skit - Bogna świątkowska
Myślę Rapem - Fenomen
Pokaż Mi To - O.S.T.R.
Sianko z muzyki - Peja
Nie Zmienia Się Nic - Peja/Slums Attack
Może być polski hip hop - skit Piotr Metz
Każdy Ma Chwile - Grammatik/Fenomen/Leszek Możdżer
Jestem Bogiem [remix Kipper] - Paktofonika
Forsa na nielegal - skit - Dena
Mówią, Że Raperzy Upadną - Ascetoholix
Hip hop jest kroniką życia - skit - DJ Volt
Jacy Wtedy Będziemy ? - Tymon
Blokersi - MagieraAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl