Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
3xKlan - Dom Pełen Drzwi

"zapnij pasy zaraz zaczynamy, wczuj się w rytm już jesteś ujarany"

3X KLAN to: rahiM-o-Logus, BAK, Matho RaDamez, Mephiston wszyscy prezentują stronę "rymologii", natomiast DJ BambuS opanował w pełni technikę skreczologii. Po przedstawieniu sqadu mogę przejść do konkretów i wejść do Domu Pełnego Drzwi, otwieram pierwsze wrota po prawej lub lewej, [nie pamiętam hehe], a z wnętrza dobiega "Pozytywka", początek to tradycyjny dźwięk pozytywki, potem już BAK ze swoimi psychodelicznymi rymami i wkręcamy się w niepowtarzalny klimat płyty [w moim przypadku kasety]. Jest to pierwszy utwór w Domu Pełnym Drzwi i zarazem jeden z pięciu najlepszych. Można go zaliczyć jako numer tak zwanego psychodelicznego rapu, ale według mnie kawałek jest po prostu okraszony mocnym bitem, zajebiście nastrojowym kobiecym śpiewem, a text Baka i Rahima nie tylko nie zawiera jakiś dziwnych metafor wręcz przeciwnie są to rymy przemyślane, a ten psychodeliczny klimat tworzy dopiero Radamez "Szelest liści, coś się w mroku gdzieś błyszczy. To jest ręka złudzenia, tańczącego wodzireja nocy - księżyc, książę północy." Drugim wypasem jest tytułowy kawałek "Dom Pełen Drzwi" to jest maxymalny psychol, po kilkukrotnym przesłuchaniu tego numeru można się niesamowicie wkręcić w atmosferę starego domu, szczególnie dużo dają przeraźliwe śmiechy, wrzaski, zgrzyty drzwi i kroki jakiejś postaci. I numer ze zdecydowanie najlepszym przekazem [jak w ogóle można pisać o przekazie na tego typu płytach] - "Olewały go" mi osobiście zdecydowanie bardziej przypadł do gustu remix (drzwi XIV). Kawałek ten to idealne odzwierciedlenie sytuacji jakie zaistniałe między pannami, a kolesiami w PL - zdecydowanie większość panien lata za flotą, niestety. Dziewiątymi drzwiami jest "Dlaczego Mnie Nie Kochasz?" - zdecydowanie najlepszy kawałek Baka jego rymy wraz z silnym bitem bardzo mocno uderzają po głowie, jest to bardzo dobra forma pytania skierowana do tej upatrzonej sztuni hehe. Na koniec tych miodnych komplementów zostawiłem sobie mojego faworyta "Pa-s-artowy" bardzo dobre rymy każdego przedstawiciela 3X Klanu powoduje, że numer można słuchać bez końca. Do ciekawszych można zaliczyć również Drzwi V i VIII (podkład - ale kosmos).
Podsumowując, wiele osób na pewno porówna Dom Pełen Drzw do Księgi Tajemniczej - Kalibra 44, owszem podobne klimaty ale bez przesady. Przyznam się że na moją ocenę wpłynie pryzmat tych kilku lat od momentu ukazania się produkcji. Może to mocniej zabrzmi, ale Dom Pełen Drzwi można zaliczyć do płyt ponadczasowych, gdyż z pewnością nikt nie będzie tworzył takiego hh jak właśnie 3X Klan czy Kaliber 44 (pierwsza płyta) i do tych krążków zawsze można wrócić, bo ten hip hop to czysty old school polskiej sceny.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE 3xKlan - Dom Pełen Drzwi:

01. Drzwi I: Pozytywka (gościnnie Aneta Karkus)
02. Drzwi II: ohtaM zemadaR [przeczytaj od tyłu]
03. Drzwi III: Dom Pełen Drzwi
04. Drzwi IV: Olewały Go
05. Drzwi V: Weź Już Nie Smuć
06. Drzwi VI: Rymologia (gościnnie MZD)
07. Drzwi VII: Bestia W Klatce
08. Drzwi VIII: Ci!
09. Drzwi IX: Dlaczego Mnie Nie Kochasz?
10. Drzwi X: Perfekt
11. Drzwi XI: Human Bit
12. Drzwi XII: Pa-s-artowy
13. Drzwi XIII: Zielona Relacja (gościnnie Stalek)
14. Drzwi XIV: Olewały Go (remix)
15. Drzwi XV: Łza Wyobraźni (gościnnie: Aneta Karkus i Iza Korpikiewicz)All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl