Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
19 Południk - Własnym Torem

W sklepach w całej Polsce ukazała się składanka z Katowic pod tytułem "Własnym Torem". Biorąc pod uwagę że śląska scena nie jest zbyt znana (wiadomo dominacja stolicy jest nie do przebicia) warto posłuchać tego krążka.

Na początek zamiast klasycznego intra mamy beatbox. Zapoczątkowany przez Paktofonike pomysł umieszczenia beatbox'u na płycie (oczywiście w Poslce, na świecie pierwszy zrobił to Wu Tang Clan) wydaje się być trafiony. BitBak zapodaje zajebiście, prawie tak dobrze jak Sot z PFK Kompany. Pomyślcie co będzie gdy dojdzie do ich konfrontacji. Teraz oprócz bitw MC na wolno będziemy też mieli akcje na zapodawanie bitów ustami!!!
Bardzo dobrze prezentuje się squad Mcfalograf, każdy track w którym występują ma "to coś", szczególnie dobre są "Pytasz" i "Fajno".
Do gustu przypadł mi również kawałek numer "9", Dwaes - Olosolo, posiada on klasyczny prosty podkład. Olo ma bardzo dobre i przemyślane rymy a w dodatku składa je od niechcenia, jak by był nastukany (albo senny jak kto woli), całość tworzy ciekawy klimat i wpada w ucho.
Najlepszym utworem na płycie i chyba najlepiej ją reklamującym jest "W Peunej Gotowości" Paktofoniki. Posiada on świetny podkład z mocnym bitem, do tego dołożone są zajebiste rymy zarówno Fokusa jak i Rahima. Ten drugi według opini wielu ludzi po raz pierwszy przerósł Fokusmoka. Trudno porównać obydwu emce gdyż mają zupełnie różne style jednak Fo zawsze pozostawiał po sobie trochę lepsze wrażenie. Tutaj widać jednak doświadczenie Rahima który poskładał naprawdę świetne rymy. 
Proponuje również zwrócić uwagę na Persona - Odlatuje, fajny refleksyjny podkład, co prawda treść nie jest za ciekawa (bo że nudno jest w Andrychowie to wierze na słowo) ale MC's, szczególnie ten pierwszy dobrze akcentują wyrazy.
A pod "19" na koniec kulminacja, koronacja 14 MC (w tym Rah i Fo) w jednym kawałku (jak by to powiedzieli w Radiu Ewenement). 

Podsumowując składanka "19 Południk" przybliża nam nieznaną śląską scenę. Jest to produkcja prezentująca dobry hip-hop, jednak bez rewelacji (poza PFK).

Autor: Kamill

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. EBS - Beatbox
02. EBS - Dobry Bit
03. Emcfalograf - Nigdy
04. Dwaes - Jak To Się Nazywa
05. PKCK, Wiśnia, Junior - 2000
06. Emcfalograf, Jos - Ponadpodziałowo
07. Dwaes, Kwatron - Przed Siebie
08. EBS - Halo, Halo
09. Dwaes - Olosolo
10. Paragraf KCK - Dokąd
11. Infekto - Widzisz
12. Dwaes, PKCK, Emcfalograf - Bezkonfliktowo
13. Paktofonika - W Peunej Gotowości
14. Persona - Odlatuję
15. Kooperacja, Emcfalograf - Pytasz
16. Koligacja Gie Ka - Z Miasta Do Miasta
17. Kooperacja - Dzisiaj Jest DzieńAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl