Menu:


Recenzje


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
19 Południk - Własnym Torem

"że co, że jak, no właśnie drugie dziewiętnaście" Druga część 19-stego Południka tak zwany sequel. Na składance usłyszymy między innym Paktofonike, BitBaka, Mcfalograf i wiele ciekawych kobiecych głosów. Na pewno widać rozwój wielu ekip, również pojawia się parę nowych sqadów, słuchając 19pld od razu czuć ten południowy klimat, zupełnie inne pomysły niż w stolicy, czy w innych miejscach w Polsce. Nie jest to hip hop najwyższej klasy, powiedziałbym że cała składanka stoi na mocnym średnim poziomie, wyjątkiem jest numer PFK, beatboxy Baka i tytułowy numer "Dziewiętnasty", ale wszystko po kolei.
Zdecydowanie najjaśniejszym punktem jest kawałek PFK "W Pełnej Gotowości" i właśnie dla takiego rodzynka warto nabyć tą produkcję, mistrzowski podkład, brzmi jak najlepsza muzyka z amerykańskich płyt. Rymy: "nie nie/ nie bredzę/ jak w F1 siedzę w tym/ zaraz cię wyprzedzę/" to popis Rah'a który chyba pierwszy raz naprawdę przyćmił Fokusa. Profesjonalne beatboxy efektownie rozpoczynają i kończą Południka, Bak również prezentuje swoje dobre rymy na kilku trackach, co to będzie kiedy dojdzie do pojedynku BAK vs. SOT ??? hehe. Kolejny dobry kawałek to "Dziewiętnasty" szybki bit dobry kawałek: Trzy dźwięczne kobiece głosy i aż 3nastu Mc's plus beatbox Baka na pewno szybko się nie znudzi. Dobrze wypada również numer jednej z wspomnianych wyżej dziewczyn "Dzisiaj Jest Dzień" - Kooperacja [Ania], luźny hawajski podkład, dobry na złe dni. Nie był bym sobą gdybym nie wspomniał o tracku 9 "Olosolo", też miałem pomysł na taki tytuł, ale mój imiennik z południa uprzedził mnie i zrobił to w najlepszym stylu; ciekawe, zupełnie nowe rymy. Interesująco prezentuje się też współpraca Kooperacji i Mcfalografa "Pytasz", klimatyczny podkład i bardzo dobre zwrotki szczególnie Jaca i Goozka.
Minusy: jest właściwie jeden za to wielki - numer 11 "Widzisz" Inefekto [Zdeb], zupełnie nie czuje jego flow, nie potrzebne przekleństwa, dziwne przeciągnięcia, a w tle coś co miało być skreczami jednym słowem porażka. Oprócz tej padaki jest jeszcze parę słabszych kawałków, lecz nie do końca, bo w niektórych słyszymy gorszy podkład w innych rymy.
Ogólnie "Własnym Torem" to bardzo dobry apgrejd i kolejna niezła produkcja z południa, czekamy na następną składankę.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. EBS - Beatbox - bak
02. EBS - Dobry Bit - bak, żorski
03. Emcfalograf - Nigdy - goozek
04. Dwaes - Jak To Się Nazywa - stabol, olo
05. PKCK, Wiśnia, Junior - 2000 - wiśnia, piti, szafa, junior
06. Emcfalograf, Jos - Ponadpodziałowo - siek, goozek, jos, śpiew: osa
07. Dwaes, Kwatron - Przed Siebie - stabol, olo, bolo, gieroch, neder
08. EBS - Halo, Halo - bak, żorski
09. Dwaes - Olosolo - olo
10. Paragraf KCK - Dokąd - szafa, pluton, piti
11. Infekto - Widzisz - zdeb
12. Dwaes, PKCK, Emcfalograf - Bezkonfliktowo - stabol, pluton, siek
13. Paktofonika - W Peunej Gotowości - rah, fokus
14. Persona - Odlatuję - max, gwiazda
15. Kooperacja, Emcfalograf - Pytasz - trask, jaca, goozek, śpiew ania, iza
16. Koligacja Gie Ka - Z Miasta Do Miasta - kecaj, majkel
17. Kooperacja - Dzisiaj Jest Dzień - śpiew: ania
18. EBS - Taki Sam - becla, żorski, bak
19. 19 Południk - Dziewiętnasty - goozek, siek, piti, pluton, szafa, żorski, stabol, olo, zdeb, trask, jaca, rah, fokus, śpiew: ania, iza, osa, beatbox: bak
20. Emcefalograf - Fajno - goozek, siek
21. EBS - Beatbox - bakAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl