Menu:


Projekty


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Portrety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Straho

Jest to producencki projekt Rahima, do jego podkładów rapują zaproszeni przez niego goście. Narazie została wydana jedna płyta pod tym szyldem - "Eksperyment Psycho", jednak Rahim nie wyklucza kontynuacji tego projektu.

Straho - Eksperyment Psycho

Producencki experyment Rahim to bardzo ciekawa kompilacja. Nie jest też tak do końca experymentem, gdyż niemal cała płyta Pijanych Powietrzem była dziełem tego pana.
Pierwsze co uderza to okładka z wypasionymi "przepalonymi" rysunkami, drugie to bardzo oryginalna prezentacja, odtwarzacz na kompa i info o wszystkich emsi's rymujących na płytce, trzecie bity!!! to krople, kosmiczne odloty, piski, jęki, tamtamy, raz szybkie werble i hajhaty, a raz wooolne oraz całe mnóstwo innych poszarpanych dźwięków. A na płycie usłyszymy prawie wszystkich reprezentantów PFK Kompany, plus O.S.T.R., D.I.K.E. [gość zza zachodniej granicy] i Evah [ale to raczej minus]. Godna zaznaczenia jest również dedykacja płyty "(...) istocie mego natchnienia..." [chyba każdy się domyśla komu...]
Ale przejdźmy do najważniejszego, experyment rozpoczyna iście braterskie intro "Brak Prądu": Rah [rymy] wraz ze swoim bratem Mini [bitbox] wspaniale wprowadzają słuchacza w psychodeliczny klimat. Poczym słyszymy "Przesłuchanie" Kamsa, ten kto miał styczność z podobnymi historiami będzie zachwycony, reszta też raczej zczaji o.c.b. Następnym ciekawym numer jest "Twarze, Zamki" gdzie Mea popisuje się swym bardzo oryginalnym flow i interesującym textem, także na wysokim poziomie stoi jej drugi kawałek "świadomość". Również na dwóch trackach słyszymy śliwke, który nie dość, że jest zdecydowanie najlepiej prezentującym się emce na tej sqadance, to jeszcze towarzyszą mu niesamowite bity, szczególnie ten w "Selekta", gdzie najpierw słyszymy milutkie dźwięki cymbałków i cut kobiecego głosu, które z upływem czasu przeradzają się w niemalże czysty drum'n'bass. Widać taki klimat bardzo przypasował częstochowianinowi [- co za słowo, uff...:]. Równie dobre choć nie tak wspaniałej jak śliwki, są wałki: Fokusa "Magnes" z textem, który nie wiem jak was, ale mnie rozwalił "od rana na chodzie: cały majątek w plecaku, walkman i drobne akurat na hamburgera bez smaku" oraz Ostrego "Obłuda" w którym przedstawiciel T.A.Basco jedzie dość nietypowym jak na siebie flow, przynajmniej mi to jakoś inaczej zabrzmiało, może to ta nutka zielonego dymu odczuwalnego w numerze. Natomiast jedynym nie psychodelicznym kawałkiem jest numer D.I.K.E. "Wie Sieht's Aus", którego tematem są chyba wspomnienia, chyba, bo niestety ja z niemieckiego to kiepas jestem. Na koniec "ostrzeżenie" - outro "ścieżka Dźwiękowa" jest tu bit [a właściwie jego brak], który tworzy dziwne myśli w bańce, szczególnie po ciężkim melanżu, a właśnie tak miałem, co nie oznacza, że jest to słaby track, wręcz przeciwnie jest najbardziej pokręcony.
Pewnie po tej recenzji, od razu posypią się głosy, że prawdziwe i jedyne psychodeliczne płyty były kiedyś [K44 - Księga Tajemnicza, 3-X-Klan - Dom Pełen Drzwi] i tamten klimat nigdy nie wróci...zgoda ale tej płyty i tak nikt nie nazwie inaczej jak "psychiczna" i nie ma bata by jej do takich nie zaliczać... Poza tym ma swoją psychodeliczną atmosferę XXI wieku...:]
Jak dla mnie bardzo oryginalny wypas.

Autor: Olo
www.3ptp.com

SPIS UTWORÓW NA PŁYCIE:

01. Brak Prądu - Rah/Mini (PFK Kompany)
02. Przesłuchanie - Kams (Ósemka)
03. Śpisz Już? - Siv-Kakaroto (PFK Kompany)
04. Twarze, Zamki - Mea (PFK Kompany)
05. Selekta - Śliwka Tuitam (PFK Kompany)
06. Pojara - Bu (P.U.P)
07. T.R.B. - Le-Lo (Ósemka)
08. Szury - Be-De-Jot / Haem (PFK Kompany)
09. Wie Sieht's Aus ? - D.I.K.E. (Bunkerwelt)
10. Nieme Kino - Śliwka Tuitam (PFK Kompany)
11. Świadomość - Mea (PFK Kompany)
12. Powietrze - Siv-Kakaroto (PFK Kompany)
13. Magnes - Fokusmok (PFK Kompany)
14. Gdzie Rrobię Błąd - Evah (FCS Records)
15. Obłuda - O.S.T.R. (T.A.Basko)
16. Półtora - Bit-Bak (EBS)
17. Ścieżka Dźwiękowa - HAEM (PFK Kompany)All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl