Menu:


Projekty


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Portrety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Projektor

Projektor - Miraż

Zespół Projektor (Miuosh i Puq) powstał w 2002 r. Od początku swej działalności obrał inną niż większość polskich wykonawców ścieżkę twórczości muzycznej. Po półtora roku ich oryginalna muzyka dotarła do jednego z ich idoli - Rahima. Dawny członek legendarnej formacji hip-hopowej Paktofonika (m.in. Uhonorowanej Fryderykiem za swój debiutanckim album "Kinematografia", który do dziś rozszedł się w ilości 150 tys. Egzemplarzy) zainteresował się muzyką tych dwóch młodych osób i zaproponował współpracę. Niedawno opublikowany w internecie utwór "Poprzez texture" w wykonaniu Rahima i Miuosha był pierwszym owocem ich wspólnych poczynań muzycznych. Po kilkunastu koncertach, na których Projektor grał u boku Pokahontaz, Rahim wraz z Miuoshem postanowili założyć wspólne studio nagrań - MaxFloStudio. Wraz z tym pomysłem, pojawił się inny - wspólna płyta Rahima i Projektora, na której produkcją muzyki zajmie się właśnie Rahim.

Równolegle do prac nad albumem debiutanckim grupy trwały pracę nad płytą "Receptura" zespołu Pokahontaz. Wspólny utwór "Re'trans'misje" wraz z Projektorem oraz "Za szybcy się wściekli" pokazują, jak dobrze współpracuje się tym kilku osobom. Do utworu "Za szybcy się wściekli" powstał klip i stał on się singlem promującym album. Do dziś utrzymuje się na szczytach list przebojów portali hip-hopowych , po tym jak opanował na kilka tygodni po premierze listy stacji Viva Polska i listę 30 ton. Pod koniec roku zajął 3 miejsce w zestawieniu Portalu Hip-Hop.pl w kategorii najlepszy utwór roku.

Dwa miesiące później zespół Projektor postanowił zaprezentować cząstkę swojego materiału realizując własnym sumptem teledysk do utworu "Ciężko lekko żyć" . Mimo niskiego pułapu jakościowego teledysku, dzięki jedynej w swoim rodzaju tematyce i wykonaniu, zajął on pierwsze miejsce na wcześniej wspomnianych listach przebojów portali internetowych i trwał na ich szczytach przez prawie dwa miesiące. W ten sposób Projektor stał się pierwszym w historii zespołem nie mającym podpisanego kontraktu z wytwórnią, który tego dokonał... Singiel otworzył zespołowi drogę do szerszej publiczności. Koncerty na imprezach takich jak "Bauns & Shake Festival 2005" czy "Śląski Rap Festiwal 2005", czy też występ w Londynie przed międzynarodową publicznością, wzbudziły podziw recenzentów tej muzyki i zainteresowanie rynku.

(hip-hop.pl:"Zaraz po nich zagrał Projektor. Już niebawem będziemy mogli posłuchać ich w domach, ponieważ lada chwila powinna się pojawić ich płyta, która się bardzo ciekawie zapowiada. Chłopaki mają wiele do powiedzenia, więc czekamy z niecierpliwieniem na ich materiał.").

W pierwszym tygodniu kwietnia światło dzienne ujrzy debiutanckim album zespołu Projektor p.t. "Miraż". Singlem promującym album będzie utwór "Nie poganiaj mnie" do którego teledysk zrealizowała Papaya Films. Oprócz produkcji Rahima usłyszymy również muzykę Żu100procent i Miuosha, a wokalnie na płycie udzielają się również Rahim, Bas, Cichy, Moral, Niq-a, Śliwka Tuitam i Mea. Skreczami do owej produkcji zajął się dj. Bambus, również członek Pokahontaz i Paktofoniki.

Album zostanie wydany w bardzo atrakcyjnej formie digipack'u z załączonym booklet'em, nakładem nowopowstałej wytwórni MaxFloRec (wytwórnia Rahim'a). Dystrybucją zajmie się Fonografika a jego sklepowa cena nie przekroczy 24,99 PLN. Data premiery: 03.04.06

Koncerty: Maciej Urbańczyk
mobile: 0-512-077-814
maciek@verdestudio.plAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl