Menu:


Projekty


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Portrety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomo¶ci
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Go¶ci
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Ego

Zespół EGO istnieje o roku 1998. Pierwsze trzyna±cie utworów zostało nagrane w zaciszu domowym. Owe demo, zatytułowane "Blaski i Cienie" nigdy nie ujrzało sklepowych półek i w zasadzie mało kto wie że takowe kiedykolwiek istniało.

Rok 1999 EGO debiutuje na scenie częstochowskiego klubu "Wakans" prezentuj±c owoce swojej rocznej przygody z muzyk±. Pozytywne opinie publiczno±ci po±rednio umożliwiły rozkwit póĽniejszej twórczo±ci. Efektem czego była składanka wydana przez firmę GIGANT RECORDS pod tytułem "SC 034" (2000). EGO ubarwia tę płytę utworem "Kto ty taki" i tym samym daje o sobie znać ogólnopolskiemu gronu słuchaczy. Muzyka zespołu idzie naprzód zauważalny jest niekonwencjonalny charakter kawałków, których powstaje coraz więcej.

Pocz±tek 2001 to w zasadzie "pocz±tek wszystkiego", pocz±tek "poważnego podej±cia do sprawy". Na rynku pokazuje się "Nibylandia" - debiutancki album zespołu. Tytuł płyty zamierzenie odzwierciedla jej klimat... Album jest czym± zaskakuj±co innym różni się od wcze±niejszych dokonań EGO jak również od muzycznych dokonań w ogóle. Praca nad materiałem przebiegła bardzo sprawnie mimo nieobycia ze studyjnymi realiami. Z roku na rok twórczo±ć zespołu stawała się coraz bardziej poż±dana. Kilkuletnia współpraca z PAKTOFONIKˇ, wspólne koncerty, utwory, pomysły i plany poł±czyły te składy w jeden o nazwie "PFK Kompany" .

Rok 2003 przyniósł wiele zmian, niby nic już nie było, a jednak czuło się tego obecno±ć. Zaczyna się praca nad now± płyt±. Coraz rzadziej można zobaczyć i usłyszeć jednocze±nie skład, który całkowicie pochłonęła praca w studio. Dzi± wiadomo już że te osiemna±cie miesięcy potrzebne było aby wpu±cić w każdy poszczególny dĽwięk odrobinę powietrza - tak by powstało co± na kształt "bańki mydlanej". Niebawem ukaże się kolejny wytwór wyobraĽni - drugie EGO "Nie ma takiego drugiego".All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl