Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Wywiad z Rahimem przeprowadzony przez Ike'a w październiku 2001 roku.
Zamieszczony dzięki uprzejmości Karnet'a www.purehiphop.pl.


Ike: Jak się zaczęła Twoja zajawka muzyczna, kiedy to było i w ogóle...
Rahim: Kiedyś tam z 6 lat wstecz za pomocą Amigi 500 i samplerka robionego przez mojego kumpla zrobiłem pierwszy podkład, a w sumie to zalupowałem sampel jakiś tam Amerykanów (nie pamiętam już). Muze tą zrobiłem dla Radameza, który grał wtedy z jakimiś kolesiami. Potem zacząłem robić dla siebie. Zmontowaliśmy Three X Clan z Bakiem i poprzez rotację osób utworzyliśmy 4 osobowy skład (bez Mephistona jeszcze). Potem poznaliśmy się z K44 i pokazali nam troszkę sztuczek jeśli chodzi o podkłady, no i zaczęło się na poważnie.

I: Jak poznałeś Baka, Bambusa, Mathia i Mephistona?
Rahim: Z Bakiem byłem dawno temu na koloniach (mieliśmy chyba po 7 lat), z Mathem poznaliśmy się w podstawówce, z Bambusem na koszu, a z Mephistonem w Kielcach, na urodzinach Boryga.

I: Jak odpowiesz na zarzuty ludzi, którzy mówią, że klonujecie Kaliber Cztery Cztery?
Rahim: Wali mnie to obecnie. Jeśli ktoś nie czuł tych klimatów to tak gada, ale myśmy po prostu robili ten klimat (Zakon Marii) co już można było usłyszeć w Psychodeli, którą wyprodukowałem.

I: Co się stało, że 3 X Klan tak nagle się rozpadł?
Rahim: Poróżniły się klimaty, ktoś też stał się zazdrosny o to, że współgram z Paktofoniką i wogóle ktoś też płakał, że nie zarobił kasy na tym projekcie. Chodzi tu o jednego członka głównie, ale nie będę mu szargał opinii, bo próbuje jeszcze coś robić. I krzyż mu na drogę :)))

I: Jak układa Ci się współpraca z Paktofoniką?
Rahim: Spokojnie. Lubię ich i bardzo podoba mi się to co robią, dla mnie są najlepsi :)) "Spontaniczne akcje" to nasza cecha.

I: Planujecie w najbliższym czasie jakiś album?
Rahim: Mamy już gotowy prawie cały materiał (jeszcze jakaś tam kosmetyka :))) ) i jeszcze tylko dogadamy się z jakimś wydawcą i poleci w eter.

I: A koncert (np. w Toruniu)?
Rahim: Jak nas zaproszą, zapewnią ludzkie warunki i chętną słuchania publikę, przyjedziemy.

I: Jako człowiek zajmujący sie w dużym stopniu muzyką może udzielisz paru rad w jaki sposób podchodzić do muzyki i jak wyrobić sobie indywidualny styl?
Rahim: Wejdźcie na stronę loopz.prawda.pl (przyp. red. aktualnie już jej nie ma) bo to prawdziwa kopalnia programów muzycznych, a żeby wyrobić własny styl trzeba po prostu dużo składać i nie wzorować się na swych idolach.

I: Pozdrowienia...
Rahim: ...dla ludzi owej subkultury z Torunia i całej Polski.

Ike dziękuje Rahimowi za zgodę na przeprowadzenie wywiadu.

(R) 2000-10 ike
www.purehiphop.plAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl