Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Wywiad zamieszczony za zgodą i dzięki uprzejmości autora.

Właśnie ukazała się pierwsza płyta Pokahontaz "Receptura". Ewidentnie całkowicie odbiega ona od obecnych "standardów hip hopowych" (polskich Standardów) Skąd pomysł na taki rodzaj wyrażenia ekspresji?

Rahim: To nie jest jakiś pomysł czy patent. Robimy to tak jak czujemy, to po prostu z nas płynie, w takiej a nie innej formie.

Czy nie boisz się, że ten "inny rodzaj" muzyki hip hopowej nie uderzy w gusta słuchaczy? Niestety, wiele osób boi się nowości...

Rahim: Przed wydaniem każdej płyty noszę się z takimi obawami. Jednak nie robię muzyki pod publikę, a dla niej. Wiem, ze jedni to pokochają - drudzy znienawidzą. Tak jest ze wszystkim.

Cały czas trwacie w "świętej trójcy": Ty, Fokus i Bambus. Być może wciąż jesteście kojarzeni przede wszystkim z Paktofoniką. Wielu słuchaczy wciąż domaga się PFK. Czy to nie stało się już dla Ciebie męczące?

Rahim: Ewolucja - to jest proces, który muszą zrozumieć zatwardziali fani Paktofoniki. Tamtego zespołu już nie ma i nie będzie. Przykro mi, ze tak wyszło, ale my nie mieliśmy wpływu na pewne "wydarzenia".

Cóż, chyba to, że dla słuchaczy pozostaniecie Paktofoniką jest nieuniknione. Zapowiadaliście pojawienie się filmu związanego tematycznie z zespołem. Co z tym przedsięwzięciem?

Rahim: Ja myślę, ze to kwestia czasu. "Receptura" powinna zweryfikować postrzeganie nas obecnie. A co do filmu - nie mówię na razie nic, ale sprawa w toku.

Czy myślisz, że Pokahontaz ma szansę odnieść tak wielki sukces jak Paktofonika?

Rahim: Nie sądzę, aby tak się stało, gdyż przez 5 lat się wiele zmieniło na scenie, na rynku muzycznym, a nawet w całym kraju. Jak będzie to się okaże, czas pokaże:] To generalnie zależy od naszych słuchaczy, nie od nas. My już swoje zrobiliśmy. Teraz czas na reakcje ludzi. Nasz los w Waszych rękach:]

Wróćmy do "Receptury". Ukazały się już dwa klipy: "Wstrząs dla mas" i "Za szybcy się wściekli". Dlaczego "Receptura" ma być swoistym "wstrząsem dla mas"?

Rahim: zęsto zadają nam pytania o treść naszych kawałków. Ja odsyłam pytającego do przesłuchania utworu. Tam napisaliśmy wszystko na dany temat. Interpretacje utworów zostawiamy słuchaczowi.

W dniu premiery płyty odszedł nasz rodak - papież Jan Paweł II. Z tej racji przełożone zostały też Wasze koncerty. Jakie znaczenie w Twoim życiu miała osoba Ojca Świętego?

Rahim: Będę szczery. Nie śledziłem jego "drogi". Wiem natomiast, ze był największym Polakiem jaki żył w czasie mojej obecnej inkarnacji. Jest to wzorzec godny naśladowania. Przed mędrcami chylę czoła do samej ziemi.

Jeżeli już jesteśmy przy koncertach to od razu zapytam. Co w ogóle dają Ci występy na scenie?

Rahim: Ogromną frajdę! Bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy słuchają naszych numerów jest czymś wyjątkowym. Gdy współpraca z publika ułoży się pomyślnie - czuje się max szczęśliwy. Drugorzędna sprawa - środki do życia.

Pamiętasz swój najważniejszy koncert?

Rahim: Każdy koncert jest dla mnie tak samo ważny. Zawsze chcę zadowolić wszystkich przybyłych i zapewnić im świetną zabawę. Po to występuje na scenie:]

Twoje największe marzenie muzyczne?

Rahim: Szacunek!

Twój dorobek muzyczny jest już dość spory. Udało Ci się wydać płytę producencką EKSPERYMENT PSYCHO. Nie odniosła ona jednak zbyt wielkiego sukcesu. Będą kolejne tego typu produkcje?

Rahim: Pewnie. Jak tylko mnie wena nie opuści i znajdę czas na "swoje" to czemu nie. Po 2 latach od wydania Experymentu przychodzą zachwyceni ludzie, którzy zrozumieli ten krążek po czasie:] Jeśli bark należytej promocji - ciężko o sukces płyty! Wielu słuchaczy nie wiedziało nawet o tym, ze wyszła. Cóż, następnym razem będzie lepiej:]

Na zakończenie powiedz proszę co POKAHONTAZ ma zamiar pokazać za pośrednictwem "RECEPTURY"?

Rahim: Odpowiedz na to pytanie pozostawiam naszym słuchaczom:]

Wielkie dzięki za wywiad:)

Rahim: Dziękuje również:] Pozdrawiam!

Autor: Sis~R (Roksana Ślusarczyk)

Wywiad zamieszczony za zgodą i dzięki uprzejmości autora.All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl