Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Artykul udostępniony został za zgodą i dzięki uprzejmości autora.

Reportaż - Śląski Rap Festival 2004

10 listopada bieżącego roku w Mega Clubie odbyła się chyba największa imprezka w tym miejscu oraz jedna z lepszych (nie mówiąc że najlepsza;) ) na Śląsku. Już przed otwarciem klubu, pomimo niskiej temperatury, tłumy czekały na wejście. Po otwarciu niedługo trzeba było czekać, aby klub się zapełnił. Na początku imprezy dj'e rozgrzewali ludzi. Następnie można było słyszeć undeground śląskiej sceny hip-hop'owej. Trzeba przyznać, że wybrano z pewnością najlepsze ekipy spośród kandydatów. Po suportach można było usłyszeć Moral'a oraz Gano. Ich występ bardzo rozbudził publiczność, wszyscy się wspaniale bawili. Chłopaki pokazali na co stać śląską scenę. Gano po występie pozostał na scenie, a do niego dołączyli HST oraz Jajonasz. Zebrani fani mieli zaszczyt usłyszeć 2 nowe kawałki oraz 2 piosenki ze starego albumu pt. "Masy ludu - Na językach". Jedną z nich był "Alkoholizm", w którym Fokus miał swoja zwrotkę. Po tym kawałku do majków dobrał się Arczi oraz Mini (młodszy brat Rahima). Ich umiejętności zadziwiły większą cześć publiczności. Arczi charakteryzuje się precyzją, zaś Mini szybkością. Po nie krótkim występie z głośników można było usłyszeć Rahima i Fokusa oraz bity i skrecze zapodawane przez BDJ'a. Także przy ich występie fani byli bardzo mile zaskoczeni, bo mieli zaszczyt być na premierze paru kawałków. Nie tylko to było zaskoczeniem, ale również fakt, iż podkłady do paru kawałków były nowe.
Po ich występie, który był do tej pory najdłuższym w czasie tej imprezy na scenie pojawił się KALIBER 44. Tłum w tym momencie oszalał. Już podczas wcześniejszych występów innych wykonawców można było słyszeć z tłumu hasła typu: "Kaliber, Kaliber...", "Joka chodź do nas", "Joka, gdzie jest Joka..." oraz wiele innych tekstów. Joka przywitał się z publicznością, chwilę z nią porozmawiał, a następnie cały zespół pokazał na co go stać. Materiał jaki grali był z ich starych płyt oraz nowego albumu Abradab'a pt. "Czerwony album".
Po pewnym czasie na scenie pojawili się goście; byli to: WSZ oraz CNE. Wspólnie zagrali 2 dłuższe kawałki. Po tym wyczynie jeszcze przez jakiś czas pograli a następnie pożegnali się i znikli. Niestety większość osób wyszła z klubu wraz z zakończeniem występu K44, jednak ci, którzy pozostali, wspaniale się bawili przy DJ'ce. Mówiąc krótko impreza była zarąbista, nie można również narzekać na organizację.

Zobacz rónież zdjęcia z tej imprezy! Galeria nr7, Galeria nr8.

Data imprezy: 2004-11-10, miasto: Katowice
Autor reportażu: Dawid www.hip-hop.plAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl