Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
Relacja zamieszczona za zgodą i dzięki uprzejmości autora. 16.04.2005r. klub Panorama w Krakowie gościł Pokahontaz i Kanał Audytywny. Poniżej przeczytacie relację osoby która była na tym koncercie i zechciała się podzielić wrażeniami z niego:

Kraków reprezentował poziom publiki na imprezę mocno hiphopową, jak mocno podkreślał to gość z Kanału. No cóż, jesteśmy kumaci:) Kiedy wreszcie pojawił się Kanał wszystkich porwał na początek. CI co ich jeszcze nie słyszeli- na pewno pozytywnie zaskoczyli. Pozytywa dały niewątpliwie experymenty instrumentalne także solo w hh, a również niesamowity talent do bitboxu( który zresztą był nagrodzony jak sie pochwalili pierwszym miejscem na jakiejś imprezie bitboxowej Zgasa, no i też nie brakowało wspaniałych rymów "na majka". Spodobało im się u nas ,co przypieczętowali obietnicą, żę odwiedzą nas niebawem jeszcze. Zapraszamy. Na koniec przyznali wielki szacunek do Pokahontaz którzy dali hh to czego inne squady nie potrafią i jacy są wyjątkowi na polskiej scenie.
No i na scenie pojawiło się POkahontaz. Bambus rozkłada sie na swojej działce. Fokus jakieś ustne ćwiczenia ,jeszcze krótkie pytania .odpowiedzie, m.in. ktoś mądrze zapytał gdzie Śliwka. Fo; "Śliwka? w Częstochowie". Szkoda:(.Kiedy zaczną? Rahuene dodaje , że w tym klubie jako PFK grali 5 lat temu. No to zaczeli. Po pierwszym już tracku poczuli nasz klimat . Wracając. Po pierwszym kawałku Rahuene przyznał: "no widzę żę zapowiada sie niezły melanż". No wiadomo.
Po niespełna dwóch tygodniach po premierze płyty w sklepach publika krakowska ku ich zaskoczeniu znała texty przy każdym kawałku. Ludzie szaleli, śpiewali, i ruszali sie w bit Bambusa..i nie tylko:)Text NIe1 jako piąty kawałek rymował Fo z Rahem wspólnie ,ale... Fks sie pogubił i przeprosił bo w pewnym momęcie zapomniał textu. Następnie zabrzmiał bit FeelX'a ,na co Rah ,że teraz poćwiczymy (my) text. Jednak i tu nie było niespodzianki. WIdać różnimy się od innych miast. Bitowi FeelX'a towarzyszyły rymy z "Równowagi" i "Re'trans'misji" gdzie text wykrzykiwała rytmicznie publika. Już na początku utworu Rahim przyznał mówiąc: "widzę że tego nie musimy ćwiczyć. TO jedźmy z tym dalej." Jak po każdym kawałku rozległy się ogromne brava. Rah i Fo nie przestawali dziękować. "Dawno tak nie było fajnie". Kiedy Rah powiedział: "I teraz brava dla Was!"- nie posłuchaliśmy( Rah- "no, widzisz, nei słuchają mnie). " te brava są tylko i wylącznie dla Was!", a my wiemy swoje:)
Przyszedł czas na "Fiestę". Fo przypomniał dziewczyną co mają robić i zadedykował kawałek ziomom z Ka Ce E którzy przybyli na koncert. Nadszedł czas na 10 kawałek. Rah zawołał:" jest tu gdzieś Minix?!" Ależ jest i pojawił się. Gdy nam zaczął bitować ,wszystkim szczęki opadły opadły przez niesamowity jego talent . "szybciej, szybciej!". Do jego bitu FOkusmok złożył rym z Brak2sensu. I po tym wydarzeniu "wstrząs dla mas" porwał i tych którzy nie zdążyli jeszcze załapać wszystkich textów. NIe trudno sobie wyobrazić co wtedy miało miejsce. CHyba zagłuszyliśmy ich wokale.. :) Ale podobnie było na każdym tracku.. i bez tracka:)
Jako temat następnego utworu- "Te wydatki" była krótka mini-dyskusja. Któryś z nich (chyba Fks) powiedział lekko komicznie że kasy brakuje. NIektórzy potraktowali to jako dobry żart i były opinie. Rahim świetnie na koniec podsumował:" Wszyscy mamy ten sam problem, szkoda tylko, że Wy musicie wydawać swoje pieniądze na nas .Ale miło nam ,że w nas inwestujecie". No i aplauz. :)
Potem mnie zaskoczyło , bo zagrali "Klaskaj" bonusik, czego sie nie spodziewałam. Fks przytoczył, że to tylko na niby i żeby nie brać to na poważnie. No to ciałka w ruch! Na końcu kawałka zaczeło sie "ryrkanie":D ale nic to nie poskutkowało, Rah nie dał sie namówić :D Next "do amnezji" FOkusowi znowu coś nie oświeciło ..po skryciu spytał Rahima jak to było ( w miejsce Śliwki); "kolejnych wspomnień"- Rah go uratował;. A potem już "Za szybcy" na co jak goście przyznali czekaliśmy. Naprzemian wszyscy krzyczeliśmy (śpiewaliśmy) Rah - prawa strona, środek, lewa, czy głośne; DONIUU.
Gdy rozległo sie "30Centów" Fo myśląc że może tu coś sie zerwiemy powiedział że nasze jest -"bez sentymentów". Na nic:) dla nas był cały text. No i brava, niby dla nas jak to Rahuene. Wielki aplauz i wszystkich porwało następne "ideałów potęga" przy świetnym bicie. Wreszcie doczekałam sie "Prze zduże 'S'". Słowa Zmazika były wszystkim znane i niezwykle głośno śpiewane. A potem też gardła w ruch. Zbliżał sie koniec. Krzyczeliśmy jeszcze o "nie ma czym oddychać" ale Fo definitywnie "nie, dziś tego nie będzie" Zagrali "sum-a-sum-a-rum" dodając że to na koniec, w co nie wierzyliśmy:) Więcej, więcej!!! no i nie mieli wyjścia ;poleciało "w guowach.." ,na końcu utworu na przemian z publiką słowa Magika - "i wiesz co mnie boli?", "że w głowach sie pierdoli!" Ale..to koniec? Nie! Przyszedł Minix i do jego bitu Rah/Fo zarymowali nam pomiętliwe "w peunej gotowości". No ale zaczeli sie gubić przy bicie i przerwali rym..ale my nie! publika sama rymowała text za nich:) a każdy słowa znał. No i poszły pochwały , m.in. Fo- "od nas macie szóstkę..10 na 10" , Rah-" dawno tak nie było !dziękujemy" Podziękowania i zwiali (ale tylko ze sceny:)) Zastaliśmy sami z bitboxem który zaprosił Rah i Fks ; Na pewno to ich tu nie ostatni raz:]

Lista kawałków zagranych na koncercie:

01. Receptura Intro
02. Chorągievvki i vviatr
03. Rap [Biznes] Zone
04. Sklonuj mnie
05. Nie1
06. Równowaga
07. Re'trans'misja
08. Fiesta /seleecta/
09. HC Adrenalina
10. Brak2sensu acapella
11. Wstrząs dla mas
12. Te wydatki
13. Klaskaj
14. Do amnezji
15. Za szybcy się wściekli
16. 30 centów
17. Ideału potęga
18. Przez duże 'S'
19. Sum-a-sum-a-rum
20. W guowach...
21. W peunej gotowości

Autor: AtamaAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl