Menu:


Artykuły


Start
Recenzje
Historia
Projekty
Porterety
Featuringi
Dyskografia
Artykuły
Wiadomości
Zdjęcia
Tapety
Teksty
Mp3
Wideo
Download
Subskrypcja
Księga Gości
Forum
Linki
Konkurs
Autor
I. PRODUKCJA

Straho a.k.a. Rahim - rozpoczął swą karierę od albumu "Dom Pełen Drzwi" zespołu 3-X-Klan. Współtworzył z projektami MZD i eRKa, z którymi nagrał kilka utworów na hip-hop'owe kompilacje takie jak: "Wspólna scena" czy "Znasz zasady". W 1998r. założył z Magikiem (ex. Kaliber 44) i Fokusem (ex. Kwadrat Skład) Paktofonikę i wspólnie w 2000r. stworzyli album "Kinematografia", który odniósł ogromny sukces komercyjny (m.in. "Fryderyk 2001 za album hip-hop roku, nominacja do "Paszportu Polityki", "Złota płyta" za sprzedaż ponad 50.000 egz.) W roku 2001 wyprodukował większość bitów na płytę Pijanych Powietrzem, która również cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Po tej produkcji podjął pracę na drugim i ostatnim albumem Paktofoniki, który we wrześniu roku 2002 ujrzał światło dzienne pod nazwą "Archiwum kinematografii" i w przeciągu dwóch pierwszych dni od premiery rozszedł się w prawie 10.000 nakładzie, a w pierwszym tygodniu zajął I miejsce na liście sprzedaży sieci Empik. Obecnie Straho działa intensywnie pod egidą PFK KOMPANY, czego efektem jest chociażby ta płyta.

II. NAGRANIE I MIX

Straho - j.w.

Haem - producent muzyczny wielu hip-hop'owych płyt m.in.: IDEO, EGO, Godziny Szczytu, CDS, CudaWianki, Pijani Powietrzem, Atomistyka. Oprócz tego to człowiek ze ścisłej czołówki polskich DJ'ów hip-hop'owych. Obecnie działa w szeregach PFK KOMPANY.

III. SKRATCH'E

Haem - j.w.

Be-De-Jot a.k.a. Bambus - jeden z czołowych DJ'ow hip-hop'owych. Można mu przypisać te same sukcesy artystyczne, które ma na swym koncie Rahim, gdyż przyjaźnią się od lat i współpracują razem od czasu 3-X-Klanu. Również członek PFK KOMPANY.

Sr.Junior - DJ zza zachodniej granicy, a dokładniej z Witten koło Dortmundu. Od koncertu Paktofoniki w Niemczech, zaprzyjaźniony z PFK KOMPANY. Współpracuje lokalnie ze składem OnAnOn, który pracuje obecnie nad swym debiutanckim albumem.

IV. WOKALE

Fokus - bardzo utalentowany polski MC, charakteryzujący super techniką oraz niską, ciepłą barwą głosu. Oprócz Paktofoniki i Pijanych Powietrzem, Fokusa można usłyszeć na licznych hip-hop'owych kompilacjach, jak i w gościnnych występach na wielu polskich albumach. Jest on chyba najczęściej zapraszanym MC do różnorakich projektów muzyki Hip-Hop. Należy też dodać, iż jest jednym z głównych filarów PFK KOMPANY.

Śliwka Tuitam - człowiek, który wraz z Siv'em i Haem'em, wydał debiutancki album formacji EGO "Nibylandia". Jego kolejnym ważnym projektem są Pijani Powietrzem, gdzie wraz z Fokusem, zajął się stroną wokalną. Jest młodym i zarazem utalentowanym artystą w szeregach PFK KOMPANY. To jego utwory będą promować "Experyment: PSYHO".

Siv-Kakaroto - współtwórca EGO i tak jak Śliwka, cechuje się dużym potencjałem, czystym głosem i mądrymi tekstami z ogromną ilością metafor na najwyższym poziomie. Działa w derbach PFK KOMPANY.

O.S.T.R. - najlepszy polski freestyle'owiec, czyli MC wymyślający rymy na poczekaniu. Ma w swym dorobku trzy solowe albumy, które cieszą się sporą popularnością.

Mea - jedyna póki co członkini PFK KOMPANY. Można powiedzieć "pierwsza dama" tego składu. Cechują ją bardzo intelektualne teksty oraz oryginalny flow. Jej debiutanckie utwory w najmniejszym stopniu nie odbiegają poziomem od nagrań MC zarejestrowanych na tej kompilacji. Mea jest osobą, której wróży się ogromny sukces.

Bit-Bak - nieoficjalny mistrz polskiego bit-box'u. Cechuje się najlepszą techniką składania bitów ustami. Swą fonograficzną karierę rozpoczął od albumu "Dom pełen drzwi" zespołu 3-X-Klan. Obecnie współtworzy EBS i pracuje intensywnie nad debiutanckim LP.

Evah - dziewczyna działająca w opolskim FCS RECORDS, która ma na swym koncie debiutancki album p.t. "Evah". Jej śpiew utrzymuje się w klimacie R'n'B, czyli bardzo świeżej jak na polski rynek muzyczny odmiany "czarnej muzyki".

Bu - zadebiutował wraz z Płonącym Squotem w 2001r., choć rymami zajmuje się od dawien dawna i stąd jego wyjątkowy i dynamiczny flow. Obecnie pracuje nad nowymi produkcjami swego składu P.U.P. Koalicja.

Mini - najmłodszy uczestnik tego projektu. Brat Rahima, który poprzez Break Dance dołączył do grona osób tworzących Human Beat Box, czyli bity tworzone za pomocą ust. Obecnie ćwiczy pod okiem najlepszego polskiego Bit-Box'era czyli Bit-Baka, oraz pnącego się na szczyt Sota - reprezentanta PFK KOMPANY.

D.I.K.E. - czarnoskóry MC z Witten, gdzie wydał swoje dwa albumy. Człowiek znany i lubiany na niemieckiej scenie, a także na polskiej po wspólnym numerze z Paktofoniką p.t. "2 Kilo" z pierwszej płyty grupy.

Tracklista:

BRAK PRąDU - RAH / MINI (PFK KOMPANY)
PRZESŁUCHANIE - KAMS (ÓSEMKA)
ŚPISZ JUŻ ? - SIV-KAKAROTO (PFK KOMPANY)
TWARZE, ZAMKI - MEA (PFK KOMPANY)
SELEKTA - ŚLIWKA TUITAM (PFK KOMPANY)
POJARA - BU (P.U.P)
T.R.B. - LE-LO (ÓSEMKA)
SZURY - BE-DE-JOT / HAEM (PFK KOMPANY)
WIE SIEHT'S AUS ? - D.I.K.E. (BUNKERWELT)
NIEME KINO - ŚLIWKA TUITAM (PFK KOMPANY)
ŚWIADOMOŚĆ - MEA (PFK KOMPANY)
POWIETRZE - SIV-KAKAROTO (PFK KOMPANY)
MAGNES - FOKUSMOK (PFK KOMPANY)
GDZIE ROBIĘ BŁAD? - EVAH (FCS RECORDS)
OBŁUDA - O.S.T.R. (TABAKO)
PÓŁTORA - BIT-BAK (EBS)
ŚCIEŻKA DZWIĘKOWA - HAEM (PFK KOMPANY)

Data premiery albumu: 17-11-2002r
Album ukaże się na MC, CD oraz Winylu.

Autor: RahimAll rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2002 serwis www.pfk.one.pl